İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

CHP Konya İl Kongresinde arbede

CHP Konya İl Kongresinde arbede
CHP Konya İl Kongresinde arbede

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Olağan İl Kurulu'nda iki aday için imza atıldığı iddiası üzerine arbede yaşandı. Arbedede CHP eski il başkanlarından Musa Akgül yüzünden yaralandı.

MUZAFFER ÇAĞLIYANER -KONYA

Rixos Otel'de düzenlenen kurula CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile sivil toplum kuruluş temsilcileri ve delegeler katıldı. Mevcut Başkan Orçun Çalık ve Mehmet Ali Ünal'ın listelerinin yarıştığı kurulda ilk olarak divan heyeti teşekkül edildi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından mevcut il yönetiminin faaliyet ve gelir gider raporu okunarak oylandı. Raporlar hakkında delegelerin görüş bildirmesinin ardından bir delegenin, her iki aday içinde bazı delegelerin imza attığını iddia etmesi ortamın gerilmesine neden oldu. Bazı delegeler arasında yaşanan arbede sırasında CHP Konya eski il başkanlarından Musa Akgül, yüzünden hafif şekilde yaralandı. Kavga delegelerin araya girmesiyle büyümeden önlenirken, bazı delegeler dışarı çıkarıldı. Ortamın sakinleşmesinin ardından kurula devam edildi.