İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Çiçek'ten tampon bölge önerisine olumlu yanıt

Çiçek'ten tampon bölge önerisine olumlu yanıt
Çiçek'ten tampon bölge önerisine olumlu yanıt

MHP Lideri Bahçeli'nin tampon bölge önerisine olumlu bir yanıt geldi

 MHP Lideri yeni yasama yılının ilk grup toplantısında terörle mücadele için çeşitli önerilerde bulundu. Bu önerilerden biri de fiziki koşulların engel olması durumunda PKK'nın Kuzey Irak'tan sızmasını önlemek amacıyla tam güvenlikli tampon bölge oluşturulmasıydı. 

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek'ten de Bahçeli'nin bu önerisine olumlu bir yanıt geldi.  Çiçek, tampon bölge önerisini değerlendireceklerini söyledi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Perşembe günü ucu açık bir terör zirvesi gerçekleştirileceğini belirterek, "Tedbirleri her defasında yeni baştan gözden geçirmemiz gerekiyor" dedi. Çiçek, Orgeneral Iğsız'ın karakolların maddi imkansızlık nedeniyle yenilenemediği sözlerinin doğru olmadığını belirtti.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Çiçek, terör belasının devamlı gözlem altında tutulması gerektiğini vurguladı.

Komutan kademesinde değişiklikler olduğunu, komutanların bölgeyi ziyaret ettiğini hatırlatan Çiçek, "Bizim de görüştüğümüz, sizin bilmediğiniz çalışmalarımız var. Bunların yeni baştan konuşulması lazım. Terörle mücadeleyi bir kaç defa değişik yönleriyle ele almak zorundayız. Tedbirleri her defasında yeni baştan gözden geçirmemiz gerekiyor. İlave
tedbirlerin de alınması lazım" şeklinde konuştu.

Çiçek, sınır karakollarının yenilenmesinin maddi imkansızlıklar nedeniyle yapılamadığını açıklayan Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız'ın sözlerinin hatırlatılması üzerine ise, "Önce Başbakanı dinleyin, sonra sorun. Ama hiç doğru değil" diye konuştu.


BAHÇELİ: KUZEY IRAK'TA TAMPON BÖLGE OLUŞTURULMALI

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.