İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Çinli Lider Türkiye'de

Çinli Lider Türkiye'de
Çinli Lider Türkiye'de

Dünyanın en güçlü 19'uncu kişisi olarak gösterilen Çin Komünist Partisi Politburo Daimi Komitesi Üyesi Li Changchun, Türkiye'ye geldi.

TUNCER CENGİZ-İSTANBUL

Li Changchun, çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberinde kalabalık bir heyetle birlikte özel uçakla İstanbul'a geldi. Changchun'u Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın ve diğer ilgililer karşıladı. 

Çinlilerin 'lider' olarak adlandırdığı Changchun'u Türkiye ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve AK Parti Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu ile görüşmesi bekleniyor. Görüşmelerde Çin-Türkiye ikili ilişkileri ve iki ülkenin ortak ilgi alanına giren uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunulacak.


Merkezi karar alma organı Politbüro'ya en genç yaşta seçilme ünvanına da sahip bulunan Li Changchun, 1998'den bu yana Politbüro'nün üyeliğini sürdürüyor. Changchun, geçen yıl Forbes dergisi tarafından dünyanın en güçlü 19'uncu kişisi olarak gösterilmişti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.