İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Coca Cola, Kayserispor'a sponsor oldu

Coca Cola, Kayserispor'a sponsor oldu
Coca Cola, Kayserispor'a sponsor oldu

Dünyanın en büyük alkolsüz içecek şirketlerinden Coca-Cola, Süper Lig takımlarına desteğini Kayserispor ile imzaladığı resmi içecek sponsorluğu anlaşması imzaladı.

Dünyanın en büyük alkolsüz içecek şirketlerinden Coca-Cola, Süper Lig takımlarının destekçisi olmaya devam ediyor. Coca-Cola, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un ardından Kayserispor'un da resmi içecek sponsoru oldu.

Türkiye'de 2004 yılından bu itibaren Türkiye Futbol Federasyonu'nun ana sponsorları arasında yer alan Coca-Cola'nın; Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Kurumsal İletişim Direktörü Sinan Cem Şahin, konuyla ilgili, “Türkiye'de futbolun gelişimine büyük önem veriyoruz ve bu bakış açısıyla Süper Lig takımlarımızla yoğun bir iş birliği sürecindeyiz. Bu çerçevede Kayserispor'un da Resmi İçecek Sponsoru olduğumuzu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Kayserispor ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin Türk sporu için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Coca-Cola iş birliği ile ilgili konuşan Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yıldız ise “Coca-Cola'nın kulübümüze ve Türk futboluna vermiş olduğu destekten dolayı kendilerine teşekkür eder, Coca-Cola ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin Türk sporu için hayırlı ve devamlı olmasını dileriz” diye konuştu.
Şirketten yapılan açıklamada, ilk Olimpiyat Oyunları'ndan beri 80 yıla yakın bir zamandır tüm dünyada birçok alanda sporu desteklendiği, FİFA Dünya Kupası, UEFA Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları gibi dünya üzerindeki en büyük spor organizasyonlarının en uzun süreli ortağı durumunda yer aldığı, Türkiye Milli Futbol Takımı ve Coca-Cola Gelişim Ligleri'nin yanı sıra Süper Lig takımlarına da destek olarak Türk futbolunun en önemli destekçisi olduğu bildirildi.