İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Coco-Cola ilk 9 ayda satışlarını artırdı

Coco-Cola ilk 9 ayda satışlarını artırdı
Coco-Cola ilk 9 ayda satışlarını artırdı

Coca-Cola İçecek (CCİ) CEO'su Michael A.O'Neill, 2009 yılının ilk 9 ayını değerlendirdiği açıklamada, şirketin küresel ekonomik krize rağmen önemli bir büyüme gösterdiğini vurguladı.

İSTANBUL

Şirketten yapılan açıklamaya göre CCİ CEO'su Michael O'Neill; Coca-Cola İçecek'in 2009'un ilk dokuz ayında konsolide satış hacmini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11,3 artışla 476,7 milyon ünite kasaya, net satışlarını ise yüzde 8,5 artışla 1.983,7 Milyon TL'ye çıkardıklarını; karın ise 176,5 milyon TL olarak gerçekleştiğini belirtti.
O'Neill açıklamasını şöyle sürdürdü: "Üçüncü çeyrekte 200 milyon ünite kasanın üzerinde satış gerçekleştiren Coca-Cola İçecek'in satış hacmi 2009'un ilk 9 ayında yüzde 11 artmıştır. Bu büyüme faaliyet gösterdiğimiz coğrafyamızdaki zorlu ve bazı durumlarda kötüleşen ekonomik şartlara rağmen elde edilmiştir. Harcama gücü düşen tüketiciler daha düşük fiyatlı ürünlere yönelmişlerdir."

Yakın vadeli beklentilerinin olumlu olduğunu da vurgulayan O'Neill, "Değişen tüketici ihtiyaçlarını karşılamak ve ulaşılabilirliği artırmak için ürün portföyümüzü genişlettik. Yeni ürün lansmanlarımız ve tüketici promosyonlarımızın pazarda olumlu karşılanması bizi özellikle memnun etti. İnanıyorum ki, ekonomik zorlukların aşılması ile birlikte aldığımız maliyet azaltıcı önlemler ve markalarımızın gücü bize fayda sağlayacak. Faaliyet gösterdiğimiz bölgedeki genç nüfus bize gazlı içecek tüketimini büyütmek
için yeni fırsatlar sunuyor" dedi.