İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Demirel'den Azerbaycan yorumu

Demirel'den Azerbaycan yorumu
Demirel'den Azerbaycan yorumu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel İzmir Tepe Kule Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen Türkiye 11. Enerji Kongresi'nin açılışına katıldı.

ALEV HAMİTOĞULLARI/İZMİR

9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, katıldığı açılışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel son günlerde Türkiye ile Azerbaycan arasında yaşanan gerilim ile ilgili olarak, "Türkiye Azerbaycan'a zarar verecek hiçbir şey yapmaz. Ne Azerbaycan Türkiye'ye küsebilir; ne de Türkiye Azerbaycan'a küsebilir.

Azerbaycan Türkiye'yi değerlendirmekte acele etmemeli" açıklamasında bulundu. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, bir basın mensubunun 'Eve Dönüş Yasasa hakkında ne düşünüyorsunuz?' sorusuna ise, "Türkiye'nin barışına, huzuruna, sükununa yardım edecek her şeyin herkes tarafından iyi karşılanması gerekir. İnşallah sonu iyi olur. Bugünlük söyleyebileceklerim bu kadar" yanıtını verdi.

"YANLIŞ ANLAŞILMALAR MÜZAKERELERLE GİDERİLCEKTİR"


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise Azerbaycan ile son günlerde yaşanan enerji sıkıntısına ilişkin, "Azeraycan ile dost ve kardeş ülke olarak, müzakerelerde anlaşılmayı umut ediyoruz. Özellikle enerji piyasası için söylüyorum, eksik bilgilendirmelerin ve yanlış anlaşılmaların müzakerelerle telafi edileceğinin kanaatindeyim. Bilgi doğru olarak yerine konduğunda sıkıntı yaşanmayacaktır" dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.