İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Denizli: Gücümüzü göstereceğiz

Denizli: Gücümüzü göstereceğiz
Denizli: Gücümüzü göstereceğiz

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Wolfsburg'la telafisi olmayan bir maça çıkacaklarını belirterek, "Beşiktaş'ın ne kadar güçlü ve önemli bir takım olduğunu göstereceğiz. Hazırız ve kazanıp, yolumuza devam edeceğiz'' dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, bugünkü Wolfsburg maçını kazanarak Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yollarına devam edeceklerini söyledi.

Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, siyah-beyazlıların Alman futbolcusu Michael Fink ile birlikte dün düzenlediği basın toplantısında, Wolfsburg karşılaşmasının, bu grupta oynayacakları 6 maç içinde en fazla değer ifade eden karşılaşma olacağını kaydetti.

Yoğun tempolarının sürdüğünü belirten Denizli, ''Bu tempo içinde hem lig, hem de Şampiyonlar Ligi maçlarına en iyi şekilde hazırlanıp, zorlu dönemi en az kayıpla geçmek istiyoruz. Sonucu bizim lehimize etkileyecek her türlü unsuru değerlendirmek istiyoruz. Gol vuruşlarındaki başarımız, akılcılık, mücadele... bunların hepsi, büyük ölçüde gerçekleşmesini beklediğim unsurlar. Lehimize çevirip, Şampiyonlar Ligi'ndeki yolumuza devam etmek istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Denizli, Almanya'daki maçta bunu başaracak güçte olduklarını ortaya koyduklarını anlatarak, ''Manchester United ve CSKA Moskova maçlarında da iyiydik, ama maalesef 3 maç sonunda sadece 1 puan alabildik. Önemli rakiplerimizle iç sahada oynayacağız. Beşiktaş'ın iç sahada ne kadar güçlü ve önemli bir takım olduğunu göstereceğiz. Bugüne hazırız ve Şampiyonlar Ligi'nde grupta yolumuza devam edeceğiz'' ifadesini kullandı.

SAKAT FUTBOLCULARIN DURUMU

Mustafa Denizli, karşılaşmada sakatlıkları nedeniyle Nihat ve İbrahim Toraman'ın oynayamayacağını belirterek, ''Hatta bunlara İsmail'i de ilave edebiliriz. Büyük ölçüde görev yapamayacaklar. Rüştü ağrılarıyla mücadele ediyor, ama oynayacaktır. Tello'nun durumu var. Onun da test çalışmasını yapacağız. Olumlu bir sonuç alırsak, maç kadrosunda yer alacaktır'' diye konuştu.

Takım içinde her zaman sakatlıklar ve cezalar gibi faktörlerin olabileceğini ifade eden Denizli, ''Teknik adamlar, kadrodaki tüm oyuncularının sağlıklı olmasını ister. Problemi olacak arkadaşlarımız var, ama bu Beşiktaş açısından hiçbir zaman problem teşkil etmeyecektir. Bu nedenle bunları gündemde tutmayız. Kadromuz, istediği sonucu alabilecek 11 futbolcuyu sahaya sürmeye hazırdır'' şeklinde konuştu.

Denizli, sakat futbolcularla ilgili bilgi verirken, bunları, sonuca yansıyacak olumsuzluklar olarak söylemediğini kaydederek, ''Beşiktaş'ta görev alacak her futbolcu değerlidir. Bu maçların stratejisi farklıdır. Bu maçın telafisi yoktur. Telafisi olmayan maçı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Sakat arkadaşlarımızın esas sorunu, başlama, devam etme ve bitirme stratejisiyle ilgilidir. Olsalar iyi olurdu, ama olmamaları çok sorun değil. Yaklaşık 10 gün sonra en azından iki tanesi hazır olur'' dedi.

''FEDERASYONA KIZGINLIĞIM, SİTEMİM OLMAZ''

Ankaragücü maçının öne alınmamasıyla ilgili Futbol Federasyonu'na bir kızgınlığının bulunup bulunmadığı sorusuna Denizli, ''İki şeyi birbirinden ayırmalıyız. Bu maçın sonucu ne olursa olsun, federasyonla ilgili bir sitemim olmaz. Kızgınlığım hiç olmaz. Benim dile getirdiğim hadise; Bunlar özel maçlardır ve özel hazırlıkları olur. Bana imkanlar çerçevesinde 1 günlük süreyi verseler çok memnun olurdum. Sakatlık geçiren arkadaşlarımın bu kararla ilgisi yoktur. Türkiye'de mazeret unsurunu ortadan kaldıran benim. Bu maçın sonucunun federasyonun kararı ile hiçbir bağlantısı olmayacaktır. Benim tek isteğim, hazırlık süresinin, bana bir 24 saat ya da 7-8 saatin yaratılmasıydı. Yoksa benim futbolcularım 2 gün önce yapacağım antrenmanda da sakatlanabilirdi. Şartlar ne olursa olsun hazırız ve yarın bunu ortaya koyacağız'' yanıtını verdi.


Maçı mutlaka kazanmaları gerektiğinin, üzerlerinde baskı oluşturup oluşturmadığı sorusunu deneyimli teknik adam, ''Bu maçın gruptaki durumu belirleyecek olması, olumsuz bir baskı unsuru olarak yansımaz. Ne yapmamız gerekiyor, oyuna nasıl başlayıp, nasıl bitirmemiz gerekiyor, biliyoruz. Ayrıca baskı unsurunun olması doğaldır. Bir takım, büyük hedefleri ortaya koyuyorsa, sadece bu hedef bile insanlar üzerinde baskı yaratabilir. Bu doğaldır. Büyük takımların farkı, bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmasıdır. Bizim takım böyle futbolculardan kurulu. Biz her zaman iddialı maçların insanı olduk. Benim futbolcularım da bunu yaşıyor. 90 dakika boyunca bunu ortaya koyacaklardır'' şeklinde yanıtladı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.