İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Dev balıklar tezgahta

Dev balıklar tezgahta
Dev balıklar tezgahta

Çanakkale Boğazı'nda yakalanan ve Bursa'da bir balıkçıda teşhir edilen 410 kiloluk orkinos balığı ile 200 kiloluk köpek balığını forklift yardımıyla 8 kişi zor taşıyabildi.

SÜLEYMAN AYDIN-BURSA

Dev orkinosun başına üşüşen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi.Çanakkale Boğazı'nda 2 metre 85 santim boyunda 410 kiloluk orkinos balığı ile 200 kiloluk sapan cinsi köpek balığı yakalandı. Vinçle taşınan orkinos ve köpek balığını tezgaha 8 kişi taşıyabildi. Bursa'da Kocamanlar Balıkçılık'ta sergilenen orkinos ve köpek balığı İstanbul'da lüks bir otele satıldı.

Orkinos balığının lezzetli olduğunu belirten balıkçılar, "Çanakkale Boğazı'nda yakalanan orkinos balığını vinçle tekneden indirdik. İki balık sardalye ağlarına takıldı. Orkinos balığını 8 kişi, sapan cinsi köpek balığını da 6 kişi taşıyabildik. Bursa'da da balıkları forklift ile kaldırdık. Köpek balığı nadir yakalanan bir balık. Yaklaşık 200 kilo ağırlığındaki köpek balığı genellikle Ege Denizi'nde yakalanıyor.

Marmara Denizi'nde şimdiye kadar hiç yakalanmadı. Orkinos balığı ise 410 kilo ağırlığı ve 2 metre 85 santim boyuyla bizleri şaşırttı" diye konuştu.Tezgahta sergilenen balıkları gören vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi. Balıkçının orkinos balığının ağzına kolunu sokması ilginç bir görüntü oluşturdu. Orkinos ve köpek balığı, İstanbul'daki lüks otellerin sofralarını süsleyecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.