İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Doğa'da kayıt işlemleri online yapılacak

Doğa'da kayıt işlemleri online yapılacak
Doğa'da kayıt işlemleri online yapılacak

Doğa Koleji, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için kayıt işlemlerini online yapacak. Doğa Koleji’nin Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde hayata geçirilen uygulama ile veliler, görüşme tarihi ve saati belirterek kayıt görüşmeleri için randevu oluşturacak. Belirtilen tarih ve saatte sisteme giriş yapan veliler, kayıt görüşmelerini online olarak gerçekleştirecek.

Tüm dünyayı tehdit altına alan koronavirüse (Covid-19) karşı önlemlerini artıran Doğa Koleji, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin akademik altyapısından aldığı destekle kayıt işlemlerini, Doğa Portal aracılığıyla online olarak sunuyor. Kayıt görüşmesi yapmak isteyen veliler, görüşme tarih ve saati için randevu oluşturabilecek. Velilerin; bilgisayar, telefon ya da tabletleri aracılığıyla görüşme yapabilmesine olanak tanıyan portal, kayıtla ilgili görüşmelerin; ebeveynlerin birlikte-grup halinde ya da bireysel olarak gerçekleştirilebilmesini sağlıyor.

Ev konforunda eğitime devam edecekler
Milli Eğitim Bakanlığının, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından kaynaklı eğitim-öğretime ara verilmesi kararı nedeniyle kolej de akademik takvimde yapılan değişikliklere uygun olarak “DOĞA'M EVİMDE” uzaktan eğitim programıyla eğitime kesintisiz devam edecek. Böylece uzaktan eğitim programı süresince; öğrencilerin derslerine sanki okullarındaymış gibi devam etmelerini sağlanacak. Çözüm ortağı Sebit iş birliğiyle e-doğa sisteminin teknik altyapısını geliştiren koleji, eğitimlerini dijital platformda oluşturduğu sınıflarında sürdürecek.
Doğa'm Evimde dijital eğitim platformu, “Doğa” harikalarını, temel dersler ve fark ders içerikleriyle haftalık standart programda yer aldığı şekilde, 20 dakikalık dijital içerik ve etkinliklerle buluşturacak. Yabancı dil içerikleriyle interaktif şekilde öğrencilerinin dil becerilerini geliştirmeye devam eden program kapsamında, öğretmenler düzenli olarak öğrenci ve velilerle iletişim halinde olacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.