İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Doğu'daki kadın statüsüne AB'den 3 milyon Euro

Doğu'daki kadın statüsüne AB'den 3 milyon Euro
Doğu'daki kadın statüsüne AB'den 3 milyon Euro

Türkiye’nin az gelişmiş bölgelerindeki kadının statüsünü geliştirmek için Avrupa Birliği (AB) tarafından 30 ilde uygulanacak hibe programında 3 milyon Euro harcanacak.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen 'Kadınların ve Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının Güçlendirilmesi Hibe Programı'na Doğu, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz bölgesindeki 30 il alındı.

 

 
Bölgelerde desteklenecek projelerle, kadının sosyal statüsünün iyileştirilmesi ve bu yolda kadının toplumsal rolünün artırılmasının hedeflendiğini açıklayan Vali Yardımcısı Mehmet Gök, hibe programı tekliflerinin 30 Nisan'a kadar devam edeceğini bildirdi.

 


Tek kişilik projelere 15 bin, ortak projelere ise 100 bin Euro'ya kadar hibe desteği verileceğini anlatan Mehmet Gök, proje hazırlayacak kadınlara yardımcı olunması amacıyla bu illerde birer büro oluşturulduğunu belirtti.
Erzurum'daki kadın sivil toplum kuruluşlarının hazır bulunduğu toplantıda Vali Yardımcısı Mehmet Gök, "Kadının sosyal, ekonomik ve politik statüsünün geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

Bölgelerde desteklenecek projelerin kadının sosyal statüsünün iyileştirilmesi ve kadının toplamsal yönünün artırılması amaçlanıyor. 6- 18 ay süreli projelere ulusal ve yerel STK'lar başvurabilecek. Yerel yönetimler, meslek odaları, sendikalar da hibe programından yararlanabilecek" diye konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.