İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Domuz gribinden ölüm yargıya gidiyor

Domuz gribinden ölüm yargıya gidiyor
Domuz gribinden ölüm yargıya gidiyor

Kardeşi M.G.'nin Kalecik ilçesi Satılar köyündeki cenazesinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan ağabey Hüseyin G., kardeşinin ölümünden dolayı çok üzüntülü olduklarını söyledi.

TAHİR SARIKAYA/ANKARA

Kardeşinin ölüm nedeninin raporda, ''Domuz Gribi'' yazdığını ifade eden Hüseyin G., ''Hastanedeki doktor bize bu virüsü herkesin taşıyabileceğini ve virüsün hastanede de olduğunu söyledi. Doktor, kardeşimin ikinci bir hastalığının olması nedeniyle öldüğünü belirtti. Kardeşimin ölümünde yüzde 100 ihmal olduğunu düşünüyorum. Hastaneyi mahkemeye vereceğiz. Bu işin peşini bırakmayacağız'' şeklinde konuştu.

Hüseyin G., kardeşinin tedavisi sırasında eşinin yanında kaldığını anlatarak, ''Kardeşimin domuz gribinden öldüğünü öğrendikten sonra eşini de hastaneye götürdük. Yetkililer bize bir şey söylemedi. Ateşi çıkması durumunda getirmemiz gerektiğini belirttiler. Kardeşim zatürree şüphesiyle çalıştığı hastaneye yattı. Cumartesi günü telefonla bizi arayarak durumunun ağırlaştığı söylendi. Biz kalp rahatsızlığından öldüğünü düşünüyorduk, ancak gerçeği daha sonra televizyondan öğrendik'' dedi.

Hüseyin G., kardeşinin hastanede temizlik görevlisi olduğunu ifade ederek Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de konuyla ilgili kendilerini arayıp herhangi bir bilgi vermediğini iddia etti.
Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un, 'Ben domuz aşısını kullanmayacağım, insanları kobay haline getirilecek' şeklindeki sözlerini eleştiren ağabey Hüseyin G., "Sayın Durmuş, 'Vurulmayın' dedi. Ne kamu, ne hastane bunu kabul etmiyor. Okullar yarın tatil ediliyor. Neden 1 kişi öldü? Osman Durmuş bu olayı ortaya atmasaydı aşı vurulabilirdi. İnşallah bu olayların devamı gelmez'' diye konuştu.

Ağabey Hüseyin G., babasının kalp rahatsızlığından dolayı 60 yaşında, kızkardeşinin 30 yaşında vefat ettiğini dile getirdi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.