İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Domuz gribini 30 saniyede yok eden maske!

Domuz gribini 30 saniyede yok eden maske!
Domuz gribini 30 saniyede yok eden maske!

Honkong merkezli bir bioteknoloji firması olan Filligent'in yıllar süren çalışmaları sonucunda piyasaya sürdüğü bakteri ve virüsleri kısa sürede yok eden, kendi kendini temizleyerek gün boyu etkisini sürdüren antimikrobiyal maske Biomask, Türkiye'de Genesis Medikal tarafından satışa sunuldu.

Osmaniye'de kurulu Genesis Medikal firmasının Genel Müdürü Hakan Baykal, Türkiye çapında satışını yaptıkları Biomask'ın piyasadaki sıradan ürünlerle kıyaslanamayacak derecede etkili ve uzun ömürlü olduğunu söyledi. Baykal'ın verdiği bilgiye göre, Biomask'ın en önemli özelliği birçok bakteri ve virüsü maske yüzeyine temasından çok kısa süre sonra yok etmesi. Kendi kendini temizleyen ürün, etkisini gün boyu sürdürerek kullanıcılarının vazgeçilmez koruyucusu oluyor.

Ürünlerinin antimikrobiyal katmanda bulunan çinko ve bakır iyonları ve patentli materyali ile çok hızlı ve uzun süreli koruma sağladığını vurgulayan Genesis Medikal Genel Müdürü Hakan Baykal, "Örneğin son günlerde ismini sıkça duyduğumuz İnfluenza A yani H1N1 virüsünü 30 saniye gibi bir sürede tamamıyla yok etmekte ve gün boyunca da yüzeyine temas eden bu virüsü aynı şekilde yok etmeye devam etmektedir. Bunun en büyük faydası hem sağlık kurumlarında hem insanların bireysel kullanımı sırasında maske yüzeyindeki mikropların maske çıkarılırken veya farklı şekillerde maske ile temas sonucunda bulaşma riskini ortadan kaldırmasıdır. 

Kısacası Biomask üzerinde virüs barındırmadığı için piyasada bulunan en güvenli maskelerden biridir. Sadece filtre ederek virüslerden ve bakterilerden korumayıp aynı zamanda onları tamamen yok ederek güvenli bir maske kullanımı sağlamaktadır. Bu özelliğin bir faydası da hasta kişilerin bu maskeyi kullanarak virüsleri etrafa yayma ve diğer kişilerin hasta olma riskini ortadan kaldırmasıdır. Biomask ile ilgili ayrıntılı bilgi genesismedikal.net isimli web sitemizden alınabilir" diye konuştu.

Biomask'ın çeşitli bakteri ve virüsler üzerindeki yok etme gücünün Amerika'nın ünlü Nelson labaratuarlarında yapılan testlerle kanıtlandığını da kaydeden Baykal, yaklaşık 6 ay önce Avrupa'da satışa sunulan ve büyük ilgi gören CE belgeli bu ürünü Genesis Medikal olarak Türkiye'ye getirerek satışa sunmaktan mutlu olduklarını da sözlerine ekledi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.