İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

DTP Genel Başkanı Türk'ten özür yalanlaması

DTP Genel Başkanı Türk'ten özür yalanlaması
DTP Genel Başkanı Türk'ten özür yalanlaması

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, DTP Kongresi'nde AK Partili Şükrü Ayalan'a danışmanı aracılığıyla özür mesajı gönderdiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

ZAFER ÇAKMAK/ANKARA

DTP Genel Başkanı Türk, yaptığı yazılı açıklamada, hafta sonu bir gazetede yer alan ve bugün de bir köşe yazısına konu olan 'Bu kadarını başarabiliyorum' başlıklı haberde, 4 Ekim'de gerçekleştirilen DTP Kongresi'ne katılan ancak kısa bir süre sonra salondan ayrılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan'a danışmanı aracılığıyla "Salona hakim değiliz, ancak bu kadarını başarabiliyorum" şeklinde bir özür mesajı ilettiğinin iddia edildiğine işaret etti. Kongre günü ve sonrasında Şükrü Ayalan ile ne doğrudan ne de danışmanı aracılığıyla hiçbir temasının olmadığını vurgulayan Türk, "Ayalan'a herhangi bir mesaj iletmem de söz konusu değildir.

Haberdeki iddialar gerçek dışı olup, kongremizi kriminalize etmeye yönelik yaklaşımların bir parçasıdır. İlgili gazeteleri daha sorumlu yayıncılığa davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.