İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Düğün Dernek ve 6 yeni film vizyonda

Düğün Dernek ve 6 yeni film vizyonda
Düğün Dernek ve 6 yeni film vizyonda

Sinemalarda bu hafta 7 yeni yapım vizyona giriyor.

Vizyona giren filmlerde Türk yapımları ağırlık taşıyor. Haftanın en dikkat çeken yapımları ise Düğün Dernek ve Ölümsüz Aşk filmleri.

Düğün Dernek

Selçuk Aydemir’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı, İşler Güçler ekibinin yeni filmi Sivas’ta geçen absürd bir komedi filmi. Memleketine dönen ve yurt dışındaki sevgilisi ile evlenmek için kendi ailesinden izin isteyen bir genç ve ona zorla düğün yaptırmak isteyen ebeveynlerin maceraları bolca kahkaha vaad ediyor. Filmin yönetmeni olan Selçuk Aydemir, aynı zamanda İşler Güçler dizisinin de sorumlu ismiydi.

Ölümsüz Aşk (Ain’t Them Bodies Saints)

Haftanın en güçlü filmlerinden biri olan Ölümsüz Aşk, yönetmen David Lowery’nin ikinci filmi olma özelliğini taşıyor. Elm Sokağında Kabus (A Nightmare on Elm Street) adlı yeniden çekim ile ünlenen ve Ejderha Dövmeli Kız (The Girl With The Dragon Tattoo) filmiyle ödüle boğulan Rooney Mara ise filmin baş rolünü Casey Affleck ile paylaşmış. Duygusal bir Western dramı olarak adlandırılan film, suç dolu hayatlarına rağmen aşkları asla solmayan Ruth ve Bob’un dramatik hikayesini anlatıyor. Ruth’un suçunu üstlenerek hapse mahkum edilen Bob, dört yılın ardından hapishaneden kaçıyor ve beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşıyor.

Yozgat Blues

Uzak İhtimal adlı ilk uzun metraj film çalışmasıyla dikkatleri üstüne çeken Mahmut Fazıl Coşkun’un yeni filmi Yozgat Blues, çok sayıda festivali dolaştıktan sonra en sonunda vizyona giriyor. Müzik öğretmeni Yavuz ve öğrencisi Neşe’nin Yozgat kentine taşınmaları ile başlayan hikaye, ikilinin icra ettikleri müzik türünü şehirdekilere sevdirme çabalarını konu alıyor... Dram ve komedi türlerini harmanlayan yapım, haftanın önemli filmlerinden bir tanesi.

Saroyan Ülkesi

Geçtiğimiz aylarda çok sayıdaki film festivalinden ödüllerle dönen Lusin Dink’in belgesel türündeki çalışması Saroyan Ülkesi, haftanın öne çıkan bir başka yapımı. Bitlis’ten sürgün edilen Ermeni bir ailenin çocuğu olan yazar William Saroyan’ın, Amerika’daki yaşantısına ara verip memleketine, Anadolu’ya gelişini, yaşadıkları tecrübeleri yer yer kendi ağzından, anılarından, yer yerse yolculuk arkadaşlarından dinliyor ve izliyoruz. Türü sevenler için oldukça başarılı bir belgesel çalışması Saroyan Ülkesi.

Yılın Savaşı (Battle of the Year: The Dream Team)

Miss Monday adlı ilk uzun metraj çalışmasıyla tanınan Benson Lee’nin üçüncü filmi Yılın Savaşı, bu haftanın vizyona giren tek müzik türündeki filmi. Josh Holloway’in de yer aldığı film, on beş yıldır birinci olamayan Amerikalı "break" dansçıların hikayesini paylaşıyor. Filmin kahramanı Dante yarışmayı kazananın Amerika olması için basketbol koçu Blake’i takımın başına getirtiyor ve bir süre sonra ekibe dünyanın önde gelen yetenekleri katılıyor. Üç aylık telaşlı bir süreci anlatan Yılın Savaşı filmi türün sevenleri için vizyonda.

Mc Dandik

Şarkıcı Ragga Oktay ve Cem Yaz’ın beraber yönetmenliğini yaptığı McDandik filmi müzikleri ile iddialı ilginç bir komedi - dram filmi. Öksüz ve yetim büyüyen filmin kahramanı, uzun yılların ardından ilk aşkı ile karşılaşıyor ve onu elde etmek için beklenmedik yöntemler deniyor. Ancak hiç ummadığı şekilde giden işler yüzünden kendini bir anda hapishanede buluyor. Haftanın Türk komedi filmi açığını kapatanRagga Oktay’lı McDandik gülmek isteyenler için ilginç bir seçenek olarak duruyor.

Kızım İçin

Toplamda 2 milyon dolarlık bir bütçe ile tamamlanan Kızım İçin filmi haftanın tek dram türündeki Türk filmi. Usta tiyatro ve sinema oyuncusu Yetkin Dikinciler ile Pis Yedili adlı TV serisinden hatırladığımız EdaEce filmin baş rollerini paylaşırken, uzun yıllar boyunca uzakta kalmış bir baba ve kızı canlandırıyorlar. 18. yaş gününde başına neler geldiğini hiç bilmediği babasını karşısında bulan Tuba, babası Tuncer’in "baba olma" çabasıyla karşılaşıyor. Şimdiye kadar baba ve kız olamamış bir baba - kız’ın hikayesini anlatan Kızım İçin bu haftanın Yeşilçam alternatifi...