İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Dünya evi yerine toprağa girdi

Dünya evi yerine toprağa girdi
Dünya evi yerine toprağa girdi

Balıkesir'in Dursunbey ilçesine bağlı Odaköy'de bir kömür ocağında meydana gelen grizu patlamasında ölen işler göz yaşları içinde toprağa verilmeye başlandı.

ORHAN AKIN - AHMET KASIM TOKER/BALIKESİR

Dün akşam saatlerinde meydana gelen grizu patlamasında 12 arkadaşıyla beraber hayatını kaybeden 23 yaşındaki Mehmet Özel'in önümüzdeki günlerde düğün yapmaya hazırlandığı öğrenildi. 1,5 yıl evvel askerden gelip madende işe başlayan Mehmet Özel'in bir senedir nişanlı olduğu Fatma Özel ile resmi nikah kıydığı, 26 Martta dünya evine girmeye hazırlandığı bildirildi. Gerdek yerine kara toprağa giren genç madencinin cenazesi, Devlet Hastanesi morgundan alınarak baba ocağı Mıcırlar köyüne getirildi.

Cenaze baba ocağına getirildiğinde yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Telli duvaklı gelin olmayı hayal ederken, nişanlısıyla birlikte bütün ümitleri toprağa gömülen genç madencinin nişanlısı Fatma Özel fenalık geçirdi.


Oğullarının bayrağa sarılı tabutuna sarılan babası İbrahim ve annesi Fatma Özel göz yaşlarına boğuldu. Acılı anne baba, "Biz seni böyle mi görecektik?" diye feryat etti.

6 yıldır aynı madende çalışan Mehmet Özel'in abisi Şahin Özel, "Kardeşim madenciliği seviyordu. Hiç korkmuyordu. 26 Martta evlendirecektik, bugün toprağa verdik" dedi.

Mehmet Özel'in işe girmesine ön ayak olan amcasının oğlu Abdullah Özel ise, aynı vardiyada çalışırken patlamadan yaralı olarak kurtulduğunu anlatarak, "Ayrı bacada çalıştığım için ben kurtuldum. Onu kurtarmaya çalıştım, ama bir türlü çekemedim" diyerek göz yaşlarına boğuldu.
Özel'in köy camiinde kılınan cenaze namazına çok sayıda vatandaş katıldı. Özel, öğleyin kılınan cenaze namazını müteakip köy kabristanında toprağa verildi.

Öte yandan, genç madenci için ailesinin yaptırdığı ve bütün eşyalarını aldığı yeni ev kullanılmadan boş kaldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.