İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Emek-71 Evler tramvay hattı açıldı

Emek-71 Evler tramvay hattı açıldı
Emek-71 Evler tramvay hattı açıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Emek-71 Evler Tramvay hattı düzenlenen tören ve il seferle hizmete açıldı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, tramvay hattının normalde Sarıpekmez’in bulunduğu alanda son bulduğunu, ancak 71 Evler Mahalle Muhtarının kendilerine gelerek uzatılmasını istediğini hatırlattı. Büyükerşen, "Biz de diğer projelerimizden vazgeçemedik. Bundan dolayı biraz daha borçlanarak tramvay hattını uzattık. Yeter ki siz rahata kavuşun. Buralar çok güzelleşecek. Kent merkezinde bulunan kafelerden başka çay içebileceğimiz bir alan yok. Neden Ertaş caddesinde kafeler açılmasın. Neden buranın bir renkli parkları yok. Bunların hepsi yapılacak” dedi.
Konuşma sonrasında açılış yapılan tramvay hattı ile Yılmaz Büyükerşen ve beraberindeki heyet ilk turu attı. Yol boyunda ilk seferi izleyen bir çok mahalle sakini Büyükerşen’e el salladı. Açılan yeni hattın Emek-71 Evler Mahallesinden başlayıp Opera tramvay durağında son bulacağı, tramvayların bir süre ücretsiz hizmet verileceği öğrenildi.

AYDIN SARIOĞLU
ESKİŞEHİR

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.