İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

En büyük koro

En büyük koro
En büyük koro

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, 2 bin 23 öğrenciden oluşan koro ile 'Dünyanın en büyük çocuk korosu' unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için hazırlıklarını sürdürüyor.


Türkiye'nin dört bir yanından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda Antalya'da çeşitli okullarda öğretim gören 2 bin 23 çocuk 23 Nisan'da Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için hazırlanıyor. Antalya Atatürk Stadyum'da devam eden hazırlıklarda öğrenciler öğretmenlerinin eşliğinde çeşitli çocuk şarkıları seslendiriyor. 

KIRMIZI-BEYAZ FORMA GİYECEKLER 

Rekor denemesinde 2 bin 23 çocuk, 23 Nisan'da 'Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar', '23 Nisan Kutlu Olsun', 'Bugün 23 Nisan Neşe Doluyor İnsan', 'Orada Bir Köy Var Uzakta', 'Sev Kardeşim' ve 'Hayat Bayram Olsa' şarkılarını seslendirecek ve ellerinde Türk bayrakları ile kendileri için hazırlanan kırmızı-beyazlı formaları giyecek. 


ÇOCUKLAR KARDEŞTİR MESAJI 

Antalya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özer Bedir, 23 Nisan'da dünyaya ilköğretim okulu, anaokulu ve engelli öğrencilerle birlikte 'Çocuklar Kardeştir' mesajı vermek istediklerini ifade etti. 23 Nisan'da 2 bin 23 çocuğun seslendireceği şarkılarla tüm dünyaya ulaşmayı amaçladıklarını belirten Bedir, "İlk provamızı burada yapıyoruz. Bu çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Gençlerimiz herşeyden önemli. Tüm dünyaya bunları ulaştırabilmek için Guinness'e müracaat ettik. Onlardan da haber geldi. Bunu program içerisine aldılar. Biz burada kamera görüntülerini ve medyada çıkan haberleri onları göndereceğiz. Onlarda bunları inceledikten sonra karar verecek" dedi.

SABRİ ÇAĞLAR-ANTALYA

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.