İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Erdem'in Orhan Gencebay hayali gerçek oldu

Erdem'in Orhan Gencebay hayali gerçek oldu
Erdem'in Orhan Gencebay hayali gerçek oldu

Zihinsel engelli Erdem Yıldırım’ın usta sanatçı Orhan Gencebay’la tanışma hayali gerçek oldu.

Esenler'de doğup büyüyen ve 2 yaşında geçirdiği havale sonrası zihinsel engeli oluşan 34 yaşındaki Erdem Yıldırım'ın Orhan Gencebay'la tanışma hayali gerçek oldu. Esenler Belediyesi, hayranı olduğu Gencebay'ın tüm şarkılarını dinleyen ve kasetlerini biriktiren Erdem'in usta sanatçı ile tanışma hayalini gerçekleştirdi. Gencebay'ın ofisinde gerçekleşen buluşmada ikili sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

GENCEBAY'A "BATSIN BU DÜNYAYI" OKUDU 

Uzun zamandır hayranı olduğu sanatçıyla bir araya gelmenin heyecanını yaşayan Erdem, Orhan Gencebay'a, "Batsın Bu Dünya" adlı unutulmaz şarkısını kendisine has üslubuyla seslendirdi. İki bini aşkın imzalı albüm ve kasetlerden oluşan koleksiyonundan Gencebay'a ait kasetleri de sanatçıya imzalatan Erdem'in mutluluğu gözlerinden okundu.

“ONLARIN YANINDA OLDUĞUMUZU GÖSTERMELİYİZ” 

Hayranı Erdem'i yakından tanımaktan mutluluk duyduğunu belirten Orhan Gencebay, "Erdem, şarkılarımı tamamen kendi tarzında seslendirdi. 'Batsın Bu Dünya'nın içine diğer şarkılarımdan sözler de ekledi ve çok güzel bir şekilde tarzını ortaya koydu, ben de bu özelliğini de görmüş ve Erdem'i daha yakından tanımış oldum. Böyle özel kardeşlerimizle her zaman bir ve beraber olmalı, onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz" diye konuştu.
En büyük hayali gerçekleşen Erdem, "Orhan Baba bana 'Berhudar ol evladım' dedi, çok mutlu oldum. O'nu gördüğüm ve ziyaret ettiğim için çok heyecanlandım. Orhan Baba'nın elini öptüm. Fotoğrafımızı hatıra olarak ömrümün sonuna kadar saklayacağım" dedi.  

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.