İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Erdoğan'dan "Balyoz" yanıtı

Erdoğan'dan
Erdoğan'dan "Balyoz" yanıtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balyoz Eylem Planı iddialarıyla ilgili olarak, "Millet iradesine el uzatanlara karşı hukuku savunacağız" dedi.

Partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, Allah'ın verdiği canı sadece Allah'ın alabileceğini söyledi.

Haftalardır "tek parti" iddiasının ortada dolaştığını söyleyen Erdoğan, "Merhum Menderes ve Özal'a karşı gösterilen bu kampanya niye yine ısıtıldı? Biz kendi iktidarımızı kökleştirmenin değil, halkın iktidarını, milletin egemenliği kökleştirmenin gayreti içindeyiz" dedi.

"Bugün varız, yarın yokuz" diyen Başbakan, "Gelen emaneti alır, biz de baş göz üstüne eder, emaneti sahibine teslim ederiz" ifadesini kullandı.

 
Bu noktada özeleştiriden kaçmadıklarını söyleyen Erdoğan, "İlk zamanlar bizi tanımayıp anlamayanlar olabilir. Kendimizi tam anlamıyla anlatamamış olabiliriz. Ama 7 yıl geçti. Türkiye'nin geldiği seviye ortada. Biz, sadece bize oy verenlerin değil, 72 milyonun hükümetiyiz. Her birinin emanetini taşıyoruz. Her bir vatandaşın yaşama tarzı, huzuru, emniyeti bizim sorumluluğumuz altında" diye konuştu.

"Kimse korku salmaya ve yapay korku yayarak siyasi rant elde etmeye kalkışmasın" diyen Erdoğan, "Türkiye'de seçimler 5 yılda bir yapılıyordu. Bunu 5'ten 4'e indirdik. Daha seri seri olarak milletin huzuruna çıkalım diye. Cumhurbaşkanını parlamento seçiyordu, biz ne yaptık? Millete seçtirdik" şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasında MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine randevu vermemesiyle ilgili olarak, "Ben senin ayağına gelecektim. Ama sen kaçıyorsun" dedi.

Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal'a yönelik olarak da "çetelerin avukatı" söylemini yineledi ve Baykal'ı Menderes dönemindeki tavrını takınmış olmakla eleştirdi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.