İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Erdoğan'dan yeni doğan bebeklere ziyaret

Erdoğan'dan yeni doğan bebeklere ziyaret
Erdoğan'dan yeni doğan bebeklere ziyaret

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye'de açılışını yaptığı hastanede yeni doğum yapan anne ve bebeklerini ziyaret etti. Erdoğan, yeni bir doğmuş bir bebeğe Ömer Yusuf ismini koydu.


Başbakan Erdoğan, Ümraniye'de açılışını yaptığı hastanede gezdi. Yeni doğum yapan annelerle bebeklerini ziyaret eden Erdoğan, bebeklere çeyrek altın taktı. Erdoğan'a ziyaret ettiği bir odada yeni doğmuş bir bebeğin babası, "Ömer veya Burak'tan birisi. Burak mı koyalım size soralım istedik" dedi. Erdoğan ise Burakların haylaz olduğunu belirterek, "Ömer Yusuf" tavsiyesinde bulundu.

 

Bebeğin anneannesi ise damadının ve kızının iş bulamadığını ifade ederek, "Damadımıza bir iş. Bir de kızımız var. Çevre Mühendisi ama iş bulamadı. Damadımız da yardımcı doçent olacak. Üniversiteye müracaat ettik ikisi de olmadı" dedi.


Adını Ömer Yusuf koyduğu bebekle ilgilenen Başbakan Erdoğan, kucağına aldığı bebeğin annesine, "Biliyorsun en az üç tane" diyerek üç çocuk tavsiyesini yineledi. Erdoğan, Ömer Yusuf ağlayınca da ters çevirip sırtını okşayarak bebeği susturdu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.