İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Fay Hattı'nda Gerçek Yaşamlar

Fay Hattı'nda Gerçek Yaşamlar
Fay Hattı'nda Gerçek Yaşamlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Şubat ayında prömiyeri yapılacak olan ‘Fay Hattı’ adlı oyunla Bursalı sanatseverleri selamlamaya hazırlanıyor.

Çizdiği karikatürlerle dikkat çeken karikatürist ve mimar Behiç Ak’ın kaleme aldığı ‘Fay Hattı’, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından Şubat ayında Bursalı sanatseverlerin izlenimine sunulacak. 

Şehir Tiyatrosu Bölüm Başkanı Ertan Akman’ın yönettiği oyunda Murat Liman, Didem Hun ve Günay Güney rol alıyor. Dekor ve kostümün Özüdoğru Cici tarafından hazırlandığı oyunun ışıkları Haluk Sayılır ve Bülent Tutkun, ses düzeni ise Özcan Tütüncü ve Cem Dolmacı imzalarını taşıyor. Oyunun teknik sorumluluğunu ise Cemal Bağdaş üstleniyor.


Şubat ayında ‘Fay Hattı’nı seyirciyle buluşturacak olmanın heyecanını yaşadıklarını ve provalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini anlatan Ertan Akman, “Fay Hattı, Behiç Ak’ın 1999 İzmit depreminin ardından yazdığı bir oyun. Oyunda, deprem sonrasında İstanbul’da yaşanan o kaotik ortamın kopan ilişkiler ve ortaya çıkan ilişkisizlikleri konu alınıyor. Ak, oyunda ilişkisizlikleri depreme bağlıyor ama aslında toplumda çok önceden var olan birtakım kopukluklar ‘Fay Hattı’nda net olarak ortaya konuyor” diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.