İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"Gerekirse bölgeye gidip, tankların önünde duracağız"

"Gerekirse bölgeye gidip, tankların önünde duracağız"

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti ile Anayasa değişikliği konusunda bir pazarlık içinde olmadıklarını vurguladı.

ZAFER ÇAKMAK/ANKARA

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de çok büyük bir operasyon hazırlığının sürdüğünü söyleyen Demirtaş, "Gerekirse bölgeye gidip, tankların önünde duracağız" dedi.

Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan Demirtaş, BDP'nin Anayasa değişikliği konusunda AK Parti'nin koşulsuz destekçisi olmadığını vurgulayarak, "Kimse BDP'yi AK Parti'nin koyduğu, koltuk değneği haline getiremez" dedi. BDP'nin taleplerini pazarlık konusu yapmayacaklarını vurgulayan Demirtaş, BDP ile AK Parti arasında bir pazarlık olmadığını, bundan sonra da olmayacağını ifade etti. Balyoz operasyonunun, AK Parti'nin yargı reformuna nasıl yaklaştığını gösterdiğini ileri süren Demirtaş, AK Parti'li savcıların tutuklattığı kişileri, CHP'li savcıların serbest bıraktığını, aynı kişilerin yine AK Parti'li savcılar tarafından tekrar tutuklattığını savundu. Demirtaş, "AK Parti'li, CHP'li, BDP'li yargı istemiyoruz. Bağımsız ve tarafsız bir yargı istiyoruz" diye konuştu.


Demirtaş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu sınır bölgelerinde ciddi bir hareketliliğin sürdüğünü belirterek, bölgede bir askeri operasyon hazırlığı yapıldığına dikkat çekti. Demirtaş, şunları kaydetti:

"AK Parti, böylesi bir dönemde askeri operasyon yaparsa, biz operasyon bölgesine gideceğiz. Anaların ağlamasını biz durduracağız. Çok büyük ve kapsamlı bir savaş hazırlığını yapıldığını gözlemliyoruz. AK Parti hükümeti veya bunu planlayanlar, bu tehlikeli planlarından vazgeçsinler. Gerekirse operasyon bölgesine gideceğiz, tankların önünde duracağız. Bunu gençler birbirini öldürmesin diye yapacağız."

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.