İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Gömeç zeytinyağına 3 ülkeden 3 ödül

Gömeç zeytinyağına 3 ülkeden 3 ödül
Gömeç zeytinyağına 3 ülkeden 3 ödül

Balıkesir’in Gömeç ilçesine bağlı Karaağaç beldesinde bir işletmenin ürettiği zeytinyağları Belçika, Japonya ve İsrail de ödül aldı.

Erken hasat ve soğuk sıkım yöntemiyle üretim yapan Öz Em Zeytincilik sahibi Mahir Manisalı, ödüllerin zeytin işlenmesi sırasında gösterilen titizlikten kaynaklandığını belirtti.Firma, Japonya’da erken hasat ve kırmızı biber aromalı zeytinyağları ile gümüş madalya alırken Belçika’da ise erken hasat zeytinyağı ile altın madalya, İsrail de ise çeşnili zeytinyağları ile gümüş madalya’nın sahibi oldu.

Zeytin işlenmesi sırasında büyük bir titizlik gösterdiklerini anlatan Mahir Manisalı, “Ürettiğimiz tüm yağ çeşitlerimiz 4 saat içinde tarladan fabrikamıza getirilip burada soğuk sıkım olarak üretime girmektedir. Bu ürünlerimizi titizlikle elle toplayıp soğuk sıkım yaptıktan sonra yarışmalara gönderiyoruz. Bu konudaki tüm titizliğimizi laboratuar destekli olmak üzere tüm analizleri yaptırdıktan sonra gönderdiğimiz 3 yarışmadan da ödülle döndük. Aslında bu körfez yağlarının tümünde olabilecek şeyler. Sadece titizlikten dolayı bu konuda biz başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu konuda iddialıyız. Bütün yağlarımızı tüm Türkiye’ ye evlere kadar ücretsiz kargoyla gönderme şansına sahibiz. Bu üretimimizin körfezde olması, Ayvalık, Edremit bölgesinden alınan aslında tüm ürünlerin bu ödüllere layık olduğunu düşünüyoruz. Fakat sadece titizlik ve dürüstlük olduğunu düşünüyorum. Biz dürüstçe yaptığımız, hiçbir katkı maddesinin bulunmadığı ürünlerimizin Belçika’dan aldığımız tat ve lezzet konusundaki altın madalyamız, Japonya’dan aldığımız üstün lezzet konusundaki kırmızı biberli ve çeşnili yağlarımız olmak üzere, İsrail’den almış olduğumuz gümüş madalya ile bu seneyi kapatmış oluyoruz. Bu konuda sadece şunu söyleyebilirim. İtina ve titizlik tüm körfezi bir yere getirecektir. İnşallah, bu konuda tüm arkadaşlara buradan bir çağrı yapmış oluruz diye düşünüyorum” dedi.

Gıda Mühendisi Kazım Karabıyık’ da, “Edremit körfezinden çıkan zeytinlerden gerekten çok kaliteli zeytinyağları elde edilebilmekte. Bunun birinci sebebi ise kaliteli ve itina ile yapılan sıkımlardan elde edilen yağlar. Tamamen doğal yöntemlerle elde ettiğimiz bu yağlar çok nefis aromalara sahip ve dünya sıralamasında yer alabilecek kalitedeki yağlar üretiyoruz. Bunun en büyük nedeni ise gösterdiğimiz titizlik ve hassasiyet. Ayrıca, hijyen koşullarında sıkılması ve depolanması” diye konuştu.

BALIKESİR

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.