İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Göstericiler bir restoranı talan etti

Göstericiler bir restoranı talan etti
Göstericiler bir restoranı talan etti

Şişli'de polis müdahalesinin ardından ara sokaklara dağılan göstericiler, adeta terör estirdi.

"İçeride müşteri var, yapmayın" diyen arkadaşlarının bile durduramadığı göstericiler, içerisinde müşterilerin bulunduğu bir restoranın camlarını kırarak, servis motorsikletlerini de yerlere fırlattı. Bu sırada yoldan geçerken göstericileri uyaran bir sürücü de, öfkeli kalabalıktan nasibini aldı.

Polisin Ergenekon Caddesi üzerinde yaptığı müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan yüzleri maskeli göstericiler, bir çok noktada dükkan ve banka şubelerini talan etti. Şişli Hürriyet Caddesi üzerindeki bir restoranı hedef seçen göstericileri, içerisinin müşteri dolu olması bile caydıramadı. Müşteriler büyük panik yaşarken, göstericilerden biri "İçeride müşteri var, yapmayın" diye arkadaşlarını uyardı.


Kendi arkadaşlarının yaptığı uyarıyı bile dinlemeyen göstericiler, söktükleri kaldırım taşlarıyla restorana saldırdı. Restoranın hemen hemen tüm camlarını kıran göstericiler, hızlarını alamayarak servis için kullanılan motorsikletleri de yerlere fırlattı. Motorsikletleri de kaldırım taşlarıyla ezerek adeta kullanılmaz hale getiren göstericiler, bölgede paniğe neden oldu.
Yoldan geçerken gördüğü manzara karşısında grubu uyarmak isteyen bir sürücü de göstericilerden nasibini aldı.

Göstericiler, taşlarla saldırdıkları aracın camlarını kırdı. Paniğe kapılan sürücü hızla olay yerinden uzaklaştı.

Bir polis helikopteri güvenlik uçuşu yaparken, uzun süre adeta terör estiren göstericilerin bulunduğu bölgede polis olmaması dikkat çekti.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.