İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Habur Sınır Kapısı yeniden hizmette

Habur Sınır Kapısı yeniden hizmette
Habur Sınır Kapısı yeniden hizmette

Irak'ta yapılan parlamento seçimleri nedeniyle bir gün ara ile kapatılan Habur Sınır Kapısı yeniden hizmete vermeye başladı.

MEHMET DEMİRHAN /ŞIRNAK
 
Irak'ta cumartesi günü yapılan Başbakanlık ve parlamento seçimleri nedeniyle Türkiye'yi Ortadoğu'ya bağlayan Habur Sınır Kapısı 1 günlüğüne kapatılmıştı. 

Daha önce Irak hükümeti tarafından yapılan açıklamada, Irak'ta yapılacak Başbakanlık ve parlamento seçimleri nedeniyle Zaho'daki Halil İbrahim Gümrük Kapısı'nın tek taraflı olarak araç giriş-çıkışına kapatılacağını bildirmesi üzerine, Habur Sınır Kapısı da seçimler bitene kadar kadar araç giriş çıkışına kapatılmıştı. Habur Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Rıfat Bolat, Irak'ta yapılan seçimler nedeniyle sınır kapısının bir gün kapatıldığını ve hiçbir işlemin yapılmadığını söyledi. 


Başmüdür Bolat Irak'ta yapılan Başbakanlık ve parlamento seçimleri bittikten sonra Habur sınır kapısında işlemlere kaldıkları yerden devam ettiklerini söyledi. Başmüdür Rıfat Bolat ayrıca Habur sınır kapısında araç giriş ve çıkışlarında hiçbir sorunun yaşanmadığı ve kuyrukların oluşmadığını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.