İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Hacı adaylarına ekonomik konuşma kartı

Hacı adaylarına ekonomik konuşma kartı
Hacı adaylarına ekonomik konuşma kartı

Türk Telekom, geçtiğimiz sene başladığı "HacKart" SIM kartı uygulamasına bu yıl da devam ediyor.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, şirket hac ve umre ziyaretçilerinin Türkiye ile ucuza konuşabilmeleri için geçen sene uygulamaya başladığı 'HacKart' hizmeti ile hacı adaylarına hem Türkiye'deki yakınları ile hem de kendi aralarında uygun ücretlerle konuşabilme imkanı sağlamaya devam ediyor. Kontörlü SIM kart HacKart ile Suudi Arabistan'dan Türkiye'yi aramanın yanı sıra, Suudi Arabistan içindeki telefon görüşmelerinin de ekonomik şekilde yapılması mümkün oluyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Telekom arasında imzalanan protokol ile Hacı Adayları Suudi Arabistan'a gitmeden önce kayıt, seminer gibi etkinlikler için sürekli irtibatta oldukları müftülüklerden HacKartları kolayca alabiliyor. Böylece hacı adaylarının telefon numaraları da aileleri ve yakınları tarafından daha önceden biliniyor.

İçinde 20 TL tutarında 40 kontör bulunan HacKart, hacı adaylarının Türkiye'deki yakınları ve Suudi Arabistan'daki tüm diğer operatörlerin müşterileri ile konuşma yapmalarına olanak tanıyor. Hacı adayları kontörlerinin bitmesi halinde Suudi Arabistan'daki Saudi Telecom bayilerinden de ilave kontör satın alabiliyor.

Söz konusu 40 kontör ile Suudi Arabistan'dan Türkiye'deki Türk Telekom ev ve iş telefonları ile 20 dakikaya yakın görüşme olanağı yapmak mümkün. Türkiye'den bu hatlara yönelik aramalarda ise hem arayana hem de aranana ücretlendirme yapılmıyor. Böylece hacı adaylarının Türkiye'deki yakınları ile çok ekonomik koşullarda görüşme imkanı bulduğu HacKart hizmeti, hac sezonundan sonra başlayacak olan Umre ziyaretlerinde de devam edecek.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.