İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Hayrünnisa Gül'den yardım eli

Hayrünnisa Gül'den yardım eli
Hayrünnisa Gül'den yardım eli

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün de hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine yardım edeceğini söyledi.

TAŞKIN ŞAN/BURSA

Vali Şahabettin Harput, Bükköy Maden Ocağı'ndaki grizu faciasıyla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. Valilik ve Başbakanlık Acil Destek Fonu'ndan yapılan yardımların dün gece itibarıyla ailelere ulaştırıldığını belirten Harput, "Geciken yardım, yardım olmaktan çıkar. Bu insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kaymakama gönderdiğimiz yaklaşık 210 bin TL, ailelere gece saatlerinde ulaştırıldı. Hayatlarını kaybeden işçilerimizin iş kazası sebebiyle emeklilik işlemleri de başlatıldı. Bu hafta aylıklarına kavuşmaları sağlanacak" dedi.

HAYRÜNNİSA GÜL DE YARDIM EDECEK


Vali Harput, "Cumhurbaşkanı'mızın eşi Hayrünnisa Gül Hanımefendi de hayatını kaybeden işçilerin ailelerin bir kısım ihtiyaçlarının giderilmesi için teşebbüse geçti. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Tespit yapıldıktan sonra biz makama arz edeceğiz ve yapacakları katkılar belli olacak" diye konuştu.

Ocakta her konuda problem olduğunu belirten Harput, mevcut sorunların tespitinin yapıldığını ve kanuni işlemlerin başlatıldığını ifade etti.

Harput, 2007 yılında ocakla ilgili kapatma kararı çıktığı iddiası ile ilgili biri soru üzerine, "Eksiklikler o zaman tespit edilmiş ancak ne tür işlem yapıldığı henüz belli değil. O konu, yapılan araştırma neticesinde ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.