İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Her maç final

Her maç final
Her maç final

Trabzonspor'un golcü oyuncusu Umut Bulut, her maça final havasında çıktıklarını belirterek, kazanabildikleri kadar maç kazanıp, lig sonunda nerde olacaklarını hep birlikte göreceklerini söyledi.

GÖKMEN ŞAHİN -TRABZON 

Trabzonspor'un golcü oyuncusu Umut Bulut, her maça final havasında çıktıklarını belirterek, kazanabildikleri kadar maç kazanıp, lig sonunda nerde olacaklarını hep birlikte göreceklerini söyledi. Hem Türkiye'ye hem de Avrupa'ya uyan özellikleri olduğunu belirten Umut, her zaman kendini geliştirmeye çalıştığını belirtti. 

Ligin ilk yarısında Ziraat Türkiye Kupası ve ligdeki toplam 17 resmi maçta 4 gol atabilen Umut Bulut, ligin ikinci yarısındaki 9 resmi maçta 10 gol kaydederek, Avrupa'da kendisinden söz ettiren Umut Bulut, ligin ikinci yarısında açıldığını belirtti.

"KENDİMİ HER ALANDA GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUM" 

Kendine ait istatistiklere bakıldığı zaman ligin ikinci yarılarında daha çok açıldığını belirten golcü oyuncu, "Ligin ikinci yarılarında daha çok açılıyorum. Bu sezonda aynısı oldu. İnşallah bundan sonrada bu şekilde devam eder. Eleştirilere her zaman açığım ama bazılarına katılmıyorum. Çünkü günümüz futbolunda fizik yapısı ve oyun özelliği olarak hem Türkiye'ye hem de Avrupa'ya uyan özelliklerim var. Bu anlamda her zaman kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bundan sonra kendimi daha çok geliştirmek için çalışacağım. Takıma daha çok katkı sağlamak için kendimi her alanda geliştirmek istiyorum" dedi.

"ATTIĞIMDAN DAHA ÇOK KAÇIRDIĞIM OLDU" 

Trabzonspor'a geldiği günde bugüne bakıldığında attığı golden daha çok kaçırdığını itiraf eden golcü oyuncu, "Bunun ben de farkındayım. Attığımdan daha çok kaçırdım. Zaman zaman kendime bende soruyorum bu golde kaçar mı ? Ama futbol bu sahanın içinde her şey çok farklı oluyor. Gol attığınız zaman gündeme geliyorsunuz atamadığınız zamanda eleştiriliyorsun bu doğan çünkü büyük bir kulüpte beklentilerin fazla olduğu bir takımda oynuyorsunuz. 2010 yılından beri oynadığımız maçlarda gol attım. Kaçırdıklarımda oldu ama gol attığınız da ayrı bir keyif yaşıyorsunuz. "dedi

"ŞENOL GÜNEŞ GELDİKTEN SONRA TOPARLANDIK" 

Trabzonspor iyi bir ekip olmanın yanında çok da iyi arkadaşlık ortamına sahip olduğunu belirten Umut, "Trabzonspor genç bir ekip, takım olarak çok iyi yerlere gelebileceğimize inanıyorum. Geçen sene de bu sene de birçok pozisyonlara girdik ama atamadık. Sorunlar oldu, şanssızlıklar yaşadık. Ama Şenol Güneş geldikten sonra toparlandık. Şenol Güneş hem Trabzonspor'un yapısını biliyor hem de geçmişini biliyor. Bu bizim için bir artı oldu. Bundan sonraki dönemde de bizi her zaman daha yukarılara getireceğine inanıyorum" diye konuştu.

"İLK HEDEFİMİZ TÜRKİYE KUPASINI ELDE ETMEK" 

İlk hedeflerinin Türkiye Kupasını kazanmak olduğunu belirten Umut, "Buna takım halinde çok inandık. Yarı finali geçip finalde kupayı kaldırmak istiyoruz. Ligde oynadığımız her maça tek tek bakıyoruz. Final havasında çıkıyoruz. Ligin sonuna kadarda kazanabildiğimiz kadar maç kazanmak istiyoruz. Ligin sonunda Trabzonspor'un nerde olduğunu hep birlikte göreceğiz" şeklinde konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.