İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Husiler, Suudi Arabistan ve BAE'ye 300 saldırı planlıyor

Husiler, Suudi Arabistan ve BAE'ye 300 saldırı planlıyor
Husiler, Suudi Arabistan ve BAE'ye 300 saldırı planlıyor

Yemen’deki isyancı Husilerin, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) askeri tesislere 300 saldırı planladığı ileri sürüldü. Suudi Arabistan’ın Necran havaalanında bulunan bir Patriot füze bataryasına İHA ile saldırı düzenleyen Husiler başarısız oldu.

Yemen'in SABA haber ajansı, Husilerin Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) askeri ve stratejik tesisler dahil olmak üzere 300'e yakın hedefe saldırmayı planladığını ileri sürdü. Husi hareketine yakınlığı ile bilinen El Masirah TV de, Yemenli militanların Suudi Arabistan'daki Necran havaalanında bulunan bir Patriot füze bataryasına insansız hava aracıyla saldırı düzenlediğini bildirdi. El Masirah TV, Suudi Arabistan'ın iddialarını yalanlayarak, İHA'ların füze bataryalarını vurduğunu ileri sürdü. 

Ancak, Suudi Arabistan yönetiminin dün yaptığı açıklamada, Husilerin, Necran havaalanında konuşlanan savaş uçaklarının yer aldığı hangarları yok etmek için başlattıkları saldırıların hava savunma sistemleri tarafından yok edildiğini bildirilmişti. 

Suudi Arabistan'ın güneyindeki Necran havaalanı, Suudi Arabistan'ın Yemen'e başlattığı operasyon nedeniyle neredeyse dört yıldır kapalıydı. Mayıs ayından beri tekrar hizmete giren havalimanı Husilerin saldırısı altında.  

Serkan Bayar

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.