İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İlhan Palut: “Kulüplerde öze dönüş olacak”

İlhan Palut: “Kulüplerde öze dönüş olacak”
İlhan Palut: “Kulüplerde öze dönüş olacak”

Süper Lig ekiplerinden Göztepe’nin Teknik Direktörü İlhan Palut, korona virüs (Covid-19) salgınının ardından futbol ekonomisinde yaşanacak daralmadan dolayı, kulüplerde de öze dönüşün olacağını bildirdi.

İzmir'in Süper Lig temsilcisi Göztepe'nin Teknik Direktörü İlhan Palut, gazetecilere telekonferans üzerinden yaptığı açıklamada, korona virüs sürecinin futbolun ekonomik boyutuna olası etkilerine değindi. Kulüplerin ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) gelirlerinin daralacağını kaydeden Palut, “Kulüpler yüksek ücretli transferler yaparken çok zorlanacak, belki gerçekleştiremeyecek. Türk futboluna baktığımızda, ekonomik yapı ya tam dengede ya da gerçekten eksiye giden bir durumdaydı. Sonuç da TFF'nin getirdiği harcama limitleri oldu. Futbol ekonomisinde korona virüsten dolayı daralma olacağını düşünürsek, öze dönüş kaçınılmaz. Uygun maliyetteki futbolcular tercih edilecek, mevcut oyuncularda da yeni düzenlemeler yapılacaktır” dedi.
Palut, bu süreçte teknik direktörlere düşen görevlerin de olacağını belirterek, “Teknik adamların ‘Mutlaka bu oyuncuyu istiyorum', ‘Bu oyuncu olmazsa olmaz' gibi söylemleri çok da gerçekçi olmayacak” diye konuştu.
Mevcut kadroyla en iyi takımı ortaya çıkarmak için daha çok efor harcayacaklarını vurgulayan Palut, şöyle konuştu: “Oyuncu gelişimleri öncelikli görevimiz olacak. Takımımızın gelişimi için daha çok kafa yoracağız. Bu sürece hem kendimiz hem de Göztepe adına hazırız. Gerçekte ne olacağını kestirmek çok zor ve net hatlar çizmek kolay değil. Bu ekonomik küçülme gerçekleştiğinde, kendimizi geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışacağız.”

Ali Gözeten

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.