İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İlk mükemmellik ödülü, Coca-Cola İçecek'in

İlk mükemmellik ödülü, Coca-Cola İçecek'in
İlk mükemmellik ödülü, Coca-Cola İçecek'in

Coca-Cola İçecek'in Bursa Fabrikası Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'nın (EFQM) "Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Sertifikası"na layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Coca-Cola İçecek, The Coca-Cola Company sisteminde ve Türk gıda sektöründe bu sertifikaya hak kazanan ilk kuruluş oldu.

Türkiye'de Kalite Derneği KalDer tarafından temsil edilen Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'nın (EFQM) kalite öncülerini ödüllendirdiği organizasyon 18. Kalite Zirvesi kapsamında, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlendi. EFQM değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan Coca-Cola İçecek Bursa Fabrikası, "EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Sertifikası"na hak kazandı. Bu sertifika, Coca-Cola İçecek'in "mükemmellik" yolunda değerlendirmeye dahil olan tüm süreçlerini başarıyla yerine getirdiği anlamına geliyor.


Coca-Cola İçecek Bursa Fabrikası, 1994 yılından bu yana, Bursa ili Kestel ilçesinde üretimini sürdürüyor. Fabrika, toplam 203 bin metrekare arazi içerisinde 70 bin metrekare kapalı alanda üretim, stoklama ve sevkiyat hizmetleri veriyor. ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO14001 Çevre Yönetim, ISO18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO22000 Gıda Güvenliği sertifikalarına sahip olan Bursa Fabrikası, gazlı ve gazsız meşrubat, meyve suyu, enerji ve sporcu içecekleri ve doğal kaynak suyu kategorilerinde üretim yapıyor.