İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

"İlk önce komutanların ifadeleri alınmalıydı"

"İlk önce komutanların ifadeleri alınmalıydı"

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, 2004 yılında görev yapan kuvvet komutanlarının Ergenekon soruşturması kapsamında ifadeye çağrılmalarına ilişkin, "İş onların günlükleri ile başlamışsa ilk önce onların ifadeleri alınmalıydı" dedi.

ABBAS ULU/İSTANBUL 

Dünya Engelliler Günü nedeniyle Taksim Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene katılan Masum Türker, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türker, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'e Ergenekon soruşturması kapsamında tebligat gönderilmesiyle ilgili olarak kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtladı. DSP lideri Türker, "Zaten iş onların günlükleri ile başlamışsa ilk önce onların ifadeleri alınmalıydı.

Demokrasiye engel ne varsa tüm engeller kaldırılmalı ve sorumlular yargılanmalıdır. Yargılamalar yapılırken kamuoyuna bilgi verilerek, aydınlatılmalıdır. Hatta yargılama esnası canlı olarak verilmelidir" şeklinde konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.