İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İmamı dolandırdılar

İmamı dolandırdılar
İmamı dolandırdılar

Erzincan'da kendisini market yönetici olarak tanıtan şahıs, camiye yardım yapma bahanesiyle, bilgisayar hediye edeceğini ifade ederek cami imamını dolandırdı.

COŞKUN MENEK -ERZİNCAN

Fatih mahallesinde bulunan Fatma Hatun Camii'nde meydana gelen olayda önceki gün ikindi namazı sırasında camiye gelen Adnan K., kendisini cami imamı İsmail Ercan'a (55) özel bir marketin yöneticisi olarak tanıttı. Önceki gün market müdürünün camiye namaz kılmak için geldiğini söyleyen Adnan K. caminin çok sıcak olduğunu, bu sebeple 2 adet klima hediye edeceklerini ve ayrıca 10 kişilik gıda yardımı yapacaklarını ifade etti. 

Söz konusu hediyeleri ve yardımları iftar sonrası camiye bırakacağını belirten Adnan K. ayrıca yanında getirdiği katalogdan sadece camilere yönelik bir bilgisayar hediye edeceklerini söyledi. Ancak hediye edilen bilgisayarın KDV'sini almak zorunda olduklarını da belirten Adnan K., cihazın KDV'sinin 300 TL olduğunu söyledi. Bunun üzerine imam İsmail Ercan, üzerinde o kadar parasının olmadığını söyleyince Adnan K., KDV'yi 3 taksit halinde alabileceklerini belirtti. 


Ayağına gelen fırsatı kaçırmak istemeyen imam İsmail Ercan, caminin altında bakkaldan 100 TL borç alarak sözde market yöneticisi Adnan K.'ya verdi. Cami imamına fatura ile birlikte akşam iftar saati sonrası hediyelerin ve bilgisayarın teslim edileceğini söyleyen dolandırıcı, camiden ayrıldı. Bir süre sonra durumdan şüphelenen İsmail Ercan, özel marketin Erzincan'daki şubesine giderek durumu anlattı. Market yetkililerinden aldığı cevap karşısında dolandırıldığını öğrenen imam, durumu polise haber verdi. 

Başından geçen tatsız olayı değerlendiren İsmail Ercan toplum ahlakının iyice bozulduğunu ifade etti. Camilere kadar art niyetle yaklaşan bu insanları ıslah etmesi için Allah'a dua eden Ercan, "Yaşanan olayla ilgili bu işi yapan insanlara nasihatim olacak. Onların da çocukları vardır, onların da aileleri vardır. Şu mübarek günlerde ailelerine haram lokma götürmesinler. Şu mübarek ayda Allah onlara tövbe kapılarını açmış, onların da tövbesini kabul eder" diyerek dolandırıcılara mesaj gönderdi. 

Öte yandan durumun polise bildirilmesinin ardından kısa sürede dolandırıcının kimliği belirlendi. Polis ekiplerinin kısa sürede dolandırıcıyı yakalaması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.