İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin yeni dönem kayıtları başladı

ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin yeni dönem kayıtları başladı
ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin yeni dönem kayıtları başladı

ING Türkiye’nin Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi’nin yeni dönem kayıtları başladı. Aile şirketlerinin üniversite mezunu yeni nesil üyelerine ‘yönetici geliştirme’ ve ‘kurumsallaşma’ eğitimi veren ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi’ne kayıt dönemi 22 Ekim’e kadar devam edecek.

ING Türkiye'nin Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile başlattığı ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi, altıncı yılına hazırlanıyor. Yeni dönem kayıtları başlayan ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi, aile şirketlerini sürdürülebilir kılacak, sağlıklı bir ortamda gelecek nesillere taşıyacak ve kurumsallaşma süreçlerinde rol alacak yönetici adaylarını yetiştiriyor. Aile şirketlerinin 4 yıllık üniversite mezunu olan tüm yeni nesil üyelerine açık olan 1 yıllık eğitim için kayıtlar 22 Ekim'e kadar devam edecek.

Yapılan bilgilendirmede; ING Türkiye'nin aile şirketlerinin sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak amacı ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile hayata geçirdiği ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi, yeni kuşakların rekabet gücünü artırmaya katkı sağlama hedefiyle eğitim veriyor. Eğitim kapsamında işletme eğitimi altyapısı olmayanlar için 'Aile Şirketleri İçin Yönetici Geliştirme' ve işletme eğitimi altyapısı olanlar için 'Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma' olarak iki ayrı program yer alıyor. Ekim-Mayıs döneminde devam eden eğitimler, 2 haftada bir Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştiriliyor.

Çakır: "Nesilden Nesile Akademisi, Türkiye'deki aile şirketlerinin sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyor"
ING Grubu'nun öncelikli konularından birinin sürdürülebilirlik olduğunun altını çizen ING Türkiye KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır, hayata geçirilen Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin de bu anlamda önemli katkı sunduğunu vurguladı.

İhsan Çakır, şöyle konuştu: "ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi 2014 yılında hayata geçti. Geride kalan 5 yıllık süreçte aralıksız devam ettiğimiz eğitimlerimizde turizmden tekstile, gıdadan inşaata, eğitimden sağlığa, toplam 16 farklı sektörden şirketlerin gelecek neslini, akademi çatısı altında buluşturduk. İstanbul'dan İzmir'e, Ankara'dan Konya'ya kadar Türkiye'nin pek çok ilinden toplam 72 yeni kuşak yönetici aktif öğrenme modeli ve saha ziyaretleri içeren eğitimlerimize katıldı. ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'ne katılan yeni nesiller, bilgilerini tazeleme ve güncel bilgilere ulaşma imkanının yanı sıra diğer başarılı aile şirketlerinin yeni nesilleriyle tanışma fırsatı buluyor. Bu anlamda Akademi'nin Türkiye'deki yeni nesil aile şirketlerinin üyeleri arasında kurulacak güçlü ilişkilere de temel oluşturmasından memnuniyet duyuyoruz".

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.