İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

INTERPOL her yerde arıyordu! Kahramanmaraş'ta bulundu

INTERPOL her yerde arıyordu! Kahramanmaraş'ta bulundu
INTERPOL her yerde arıyordu! Kahramanmaraş'ta bulundu

Kahramanmaraş'ta çenç yapıldığı şüphesiyle iki ayrı iş yerinde yapılan operasyonda INTERPOL tarafından aranan sahte evrak ve plaka ile ikiz yapılmış 35 plakalı son model lüks oto ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından ağır hasarlı araçlar ile hacizli yakalamalı araçların çenç yapıldığı şüphesiyle il merkezinde iki ayrı kaportacı takibe alındı. 

Yapılan takip esnasında polis, işyerlerinde bulunan araçların plakaları not aldı. 

Not edilen 35 plakalı son model lüks aracın hem İzmir'de hem de Kahramanmaraş'ta aynı anda aynı plaka ile trafikte olduğu belirlendi. 

Orjnal aracın İzmir'de olduğunu saptayan polis, Kahramanmaraş'taki aracın ise sahte plaka ve ruhsatlı ikiz araç olduğunu belirledi. 

Ayrıca iş yerlerinden not alınan plakaların hacizli yakalamalı ve ağır hasarlı araçlar olduğu tespit edildi. Ağır hasarlı araçların şase ve motorlarının sökülerek, hacizli araçların kaportası ile birleştirilip çenç yapıldığı değerlendirildi. Takip sonrası iki adrese operasyon yapıldı. Yapılan aramada; iş yerleri içinde ve önünde hacizli yakalamalı 3 araç, ağır hasarlı 1 araç ve INTERPOL tarafından aranan sahte evrak ve plaka ile ikiz yapılmış 35 plakalı son model lüks oto ele geçirildi. Ayrıca çok sayıda oto parçası bulundu. 7 şüpheliye adli işlem yapıldı. Olayla ilgili M.A.B ve H.V.S. adlı 2 şüpheli gözaltına alındı. 

İş yerinde ikiz ve çenç araç bulunan şüpheli M.A.B. ikiz plakalı aracı kabul ederken, yanarak ağır hasar oluşan bir başka araçla aynı marka hacizli aracı bir başka ilde çenç yaptırıp getirdiğini itiraf etti. Gözaltına alınan diğer şüpheli H.V.S. ise, suçlamaları kabul etmedi. 

İki şüpheli adliyeye sevk edildi.  

Muhammet Özer
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.