İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İşçiler meydanlara indi

İşçiler meydanlara indi
İşçiler meydanlara indi

Yaklaşık 300 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu iş görüşmelerinden sonuç çıkmayınca işçiler, AK Parti Genel Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti.

rk-İş ile hükümet arasında yapılan toplu görüşmelerde anlaşma sağlanamamış; Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra Devlet Bakanları Hayati Yazıcı, Bülent Arınç ve Cemil Çiçek ile görüşmüştü. Türk-İş, bu son görüşmelerden de sonuç alamayınca eylem kararı almıştı.

Türk-İş'e bağlı sendikalara üye yaklaşık 10 bin kamu işçisi, saat 17.30 sıralarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde toplandı. Sloganlar atarak işçiler, AK Parti Genel Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti. Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve konfederasyon yöneticilerinin kortejin ön sıralarında yer aldığı görüldü.

Türk-İş Başkanı Kumlu, hükümetin önerdiği "yüzde 3+3" teklifini gözden geçirmesi halinde yeniden masaya oturabileceklerini açıklamıştı. Türk-İş, eylem planına ilişkin kararı önümüzdeki günlerde yapılacak olan Başkanlar Kurulu'nda ele alacak.

YUSUF ZİYA ERARSLAN-ANKARA

 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.