İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

İslam dünyasından kız öğrenciler Eyüp'te iftarda buluştu

İslam dünyasından kız öğrenciler Eyüp'te iftarda buluştu
İslam dünyasından kız öğrenciler Eyüp'te iftarda buluştu

Dünyanın birçok İslam ülkesinden gelen kız öğrenciler Eyüp Sultan’daki iftarda bir araya geldi.

Eyüp Belediyesi ve Uluslararası Öğrenci Derneği Sefire-i Alem'in, Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlediği iftarda buluşan öğrenciler, uzak ülkeleri yakın eden Ramazan coşkusunu dolu dolu yaşadılar.
Eyüp Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği programlar ve iftarlarda vatandaşların beğenisini topluyor. Öğrenci birlikleri ve teşkilatlarının buluşma noktası olan Eyüp, İslam coğrafyasındaki öğrenci birliklerine ev sahipliği yaptı. Uluslararası Öğrenci Derneği Sefire-i Alem'le beraber Madagaskar, Kazakistan, Cibuti, Türkmenistan, Özbekistan, Arnavutluk, Somali, İran, Çeçenistan ve Endonezyalı öğrencileri buluşturan Eyüp Belediyesi, Eyüp ilçesinin İslam dünyasındaki öneminin yanı sıra, tarihi ve merkezi rolünü devam ettiriyor. İftarla ilgili bir açıklama yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, öğrencileri İstanbul'un manevi kalelerinden biri olan Eyüp'te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“İNANIYORUM Kİ GELECEĞİN KARDEŞLİK RUHUNU AYAKTA TUTACAKLAR”
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Dünyanın birçok farklı ülkesindeki gençlerin ve öğrencilerin bir araya gelip orucun mahiyetini idrak ederek yaptığı iftarlar, ilçemize ayrı bir güzellik kattı. Genç bayan öğrencilerimiz gelecekteki hedeflerini gerçekleştirmek için çıkmış oldukları bu yolculuklarını inşallah iyi sonuçlarla bitirirler. Onları şimdiden mezun olduklarında kendi ülkelerine gidip birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu ayakta tutan insanlar olarak görüyorum” dedi.
Uluslararası Öğrenci Derneği Sefire-i Alem'in Eyüp Belediyesiyle ortaklaşa düzenlediği iftarda, öğrencilere Kuran-ı Kerim dağıtıldı.
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.