İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İsrail, İran'ın boykot edilmesi çağrısında bulundu

İsrail, İran'ın boykot edilmesi çağrısında bulundu
İsrail, İran'ın boykot edilmesi çağrısında bulundu

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Davos'ta düzenlenen "Annapolis Sonrası Ortadoğu" adlı panelde yaptığı konuşmada, işadamları ve politikacıları İran'ı boykot etmeye çağırdı.

İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Filistin Başbakanı Salam Fayyad, eski İngiltere Dışişleri Bakanı Tony Blair ile birlikte birçok politikacı ve siyasetçinin katıldığı Annapolis Sonrası Ortadoğu panelinde bir konuşma yapan İsrail Dışişleri Bakanı Livni, İran'ın terörizmi desteklediğini ileri sürerek, İran'ın boykot edilmesi çağrısında bulundu.

Livni, "İran terörizmi destekliyor. Yahudi soykırımını kabul etmeyen İran, aynı zamanda İsrail'in haritadan silinmesini istiyor ve barış için harcadığımız çabaların altını kazıyor. Bu nedenlerle İran küresel bir tehdittir ve sizin tarafınızdan durdurulabilir. Bu değişimi yapabilirsiniz. Şu an bu odada çok büyük bir güç toplanmış durumda" diye konuştu.

İran'ın nükleer program konusundaki ihtirasının uluslararası toplumu tehdit ettiğini savunan, panele katılanları kişisel sorumluluk duygusuna sahip olmaya çağıran Livni, "Bunları söylediğim için beni affedin. Bu sadece politik bir karar değildir. Bu, sizin kendi kişisel kararınızdır ve tarih bizi bütün bunlar için yargılayacaktır" dedi.

Panele katılan işadamlarından İran ile ticari ilişkilerini kesmelerini isteyen Livni, "Buradaki her şirket, temsil edilen her ülke İran'ı boykot etmeye karar verirse, ancak o zaman İran'ı durdurabiliriz. Karar sizin ellerinizde" ifadelerini kullandı.

DAVOS-İHA

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.