İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

İstanbul'da KPSS heyecanı

İstanbul'da KPSS heyecanı
İstanbul'da KPSS heyecanı

İstanbul’da kamu kurumlarında işe girmek isteyen lisans mezunu adaylar Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı. Saat 10.15’te başlayan sınava bazı adaylar dakikalar kala sınav olacakları yere koşarak gelirken, sınava geç kalan bir kişi kapıların kapanması nedeniyle içeriye alınmadı.

2021 yılı lisans düzeyi KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür birinci oturumu saat 10.15'te başladı. Erken saatlerde sınavın yapılacağı merkezlere gelen adayların heyecanlı olduğu görüldü.

İstanbul'da sınava girecek adaylar, giriş belgelerini göstererek ve arama yapılarak içeriye alındı. Korona virüs tedbirleri kapsamında sınav merkezine girişlerde adaylara maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Saat 10.00 itibariyle ise kapılar kapatıldı. Adaylar sınavda ter dökerken, yakınları ise başarılı olmaları için dışarda Kur'an-ı Kerim okuyarak dualar etti.

Hayallerine kavuşmak için KPSS'ye giren adaylar bugün 10.15'te başlayan ve 130 dakika sürecek Genel Yetenek, Genel Kültür testlerine tabi olacak.

Eğitim Bilimleri için de öğleden saat 14.45'te düzenlenecek oturumda ter dökecek.

Adaylara 100 dakikalık süre verilirken, KPSS Alan Bilgisi 1. gün oturumları 7 Ağustos'ta, 2. gün oturumları 8 Ağustos'ta yapılacak. 2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 15 Ağustos'ta düzenlenecek.

Selim Bayraktar - Armağan Yılmaz - Hakan Polat
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.