İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İTO Başkanı Şekib Avdagiç'ten deprem açıklaması

İTO Başkanı Şekib Avdagiç'ten deprem açıklaması
İTO Başkanı Şekib Avdagiç'ten deprem açıklaması

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında 5.8 büyüklüğünde meydana gelen depreme ilişkin açıklama yaptı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında 5.8 büyüklüğünde meydana gelen depreme ilişkin olarak, "İş dünyamızı, onlarca ve yüzlerce insanın çalıştığı binalarımızın, imalathanelerimizin ve fabrikalarımızın depreme dayanıklılığını gözden geçirmeye, varsa eksiklerini giderip devletin açıkladığı standartlara getirmeye davet ediyorum" çağrısında bulundu.

Avdagiç, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Bütün İstanbullu hemşehrilerime geçmiş olsun, diyorum. Bilinçli şekilde depreme karşı tedbirlerimizi alıp hayatımıza devam etmeliyiz. Kamu, vatandaş ve iş dünyasının birlikte deprem farkındalığı oluşturmasına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Özellikle iş dünyamızı; onlarca ve yüzlerce insanın çalıştığı binalarımızın, imalathanelerimizin ve fabrikalarımızın depreme dayanıklılığını gözden geçirmeye, varsa eksiklerini giderip devletin açıkladığı standartlara getirmeye davet ediyorum. Devletimizin yapacakları bellidir. Vatandaş olarak, işletme sahipleri olarak bizim de üzerimize düşenler var. Telafisi mümkün olmayan acılar yaşamadan ‘hemen şimdi' gerekenleri yapmaya başlayalım".

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.