İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Kağıthane'deki 1 milyon liralık soygunun zanlıları yakalandı

Kağıthane'deki 1 milyon liralık soygunun zanlıları yakalandı
Kağıthane'deki 1 milyon liralık soygunun zanlıları yakalandı

Kağıthane’de duvarı delip girdikleri döviz bürosunu soyarak 1 milyon lirayla kaçan Moldovalı çete çökertildi. Soygun sırasında jammer kullandıkları belirlenen zanlıların, olaydan sonra eğlenmeye gittikleri ortaya çıktı. Çete üyesi kadın zanlı, adliyeye kucağında bebeğiyle birlikte sevk edildi.

Kağıthane'de yaklaşık 9 ay önce silahlı kişiler tarafından soyulup bir kişinin öldürüldüğü döviz bürosu 29 Kasım günü tekrar soyguncuların hedefi olmuştu. Sanayi Mahallesi Sultan Selim Caddesi üzerinde bulunan Harran Döviz'e duvarı delip giren kar maskeli ve silahlı 4 soyguncu 1 milyon TL parayı alarak kayıplara karışmıştı.

Olayın ardından geniş çaplı inceleme başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, döviz bürosu ve çevresindeki güvenlik kameralarını inceledi. Kameralardan da tespit edilen zanlılar, düzenlenen operasyonla yakalandı. Moldova uyruklu oldukları öğrenilen 2'si kadın 6 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların, soygun öncesi bölgeye jammer yerleştirdikleri, ardından binanın arkasındaki duvarı delerek, özel bir kesme aletiyle kasayı kesip parayı çaldıkları belirlendi. Çaldıkları paranın büyük bölümünü harcadıkları öğrenilen zanlıların, olaydan sonra eğlenmeye gittikleri tespit edildi. Yapılan operasyonda çalınan 1 milyon liranın 130 bini ve ziynet eşyası ele geçirildi.

Çete lideri ile çete üyesi bir kadının ise sevgili oldukları öğrenildi. Bu birliktelikten dünyaya geldiği belirtilen 1 yaşında çocuklarının da gözaltına alınan anne ve babasıyla birlikte şubeye getirildiği görüldü. Kucağında çocuğuyla şubeden çıkan Molodovalı kadın zanlı, soruları yanıtsız bıraktı. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

“9 AY ÖNCE YAŞANAN CİNAYET DE AYDINLATILSIN”
Öte yandan döviz bürosunun sahibi Necati İnce ve kız kardeşi Dilek Özkök, olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek bilgi aldı. Adaletin yerini bulduğunu söyleyen Necati İnce, “1 milyon TL giden para ama 130 bin TL geri geldi. Altınların bir kısmı da burada. Emniyete teşekkür ediyorum. Türkiye'ye yabancıları sokmasınlar. Jammer kullanmışlar” dedi.

9 ay önce yaşanan diğer soygunda ise ağabeyi Ömer Faruk İnce'nin öldürüldüğünü hatırlatan Dilek Özkök ise, “Emniyete teşekkür ediyorum hırsızları yakaladıkları için. 9 ay önce yaşanan bir cinayet var. Ömer Faruk İnce cinayeti hala aydınlanmadı. O hırsızlık ve gasp hala sonuçlanmadı. Tam mutlu değiliz. Bence o olayla bu olayın bir ilgisi var. Ben sonuç istiyorum. Oradan 3 trilyon para gitti. Ama cinayetin sonuçlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

ERHAN YILMAZ-DOĞAN CAN CESUR
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.