İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kapadokya'da yıkımlar başladı

Kapadokya'da yıkımlar başladı
Kapadokya'da yıkımlar başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Kapadokya Bölgesi'nde kaçak, köçek ne varsa yıkılacak. Seçimlerden sonra oradayım' açıklamasının ardından Kapadokya'da yıkımlar başladı.

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde bulunan otel inşaat yıkım çalışmaları bu sabah itibarıyla yeniden başlarken, yıkım çalışmaları bir süre sonra inşaatının yanında bulunan diğer binalara zarar vermemesi için durdurulmasının ardından yapılan çalışmalar sonrasında inşaat yıkımı yeniden başladı. 

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde Peribacaları yakınlarına yapılan otel inşaatını İhlas Haber Ajansı gündeme getirmiş ve konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'daki mitinginde yaptığı konuşmada, "Nevşehir'de Peribacaları'nın orada otel yapıyor. Şu hale bak. Sen ne denli böyle kalkıp da Peribacaları'nın oraya beton yığınlarını sokarsın? Sağ olsun Kültür ve Turizm Bakanımı aradım, anında hemen müdahalesi yapıldı. Vali Bey ile de görüştüm ve ertesi gün yıkım başladı. Dedim ki 'buralarda ne kadar kaçak yapı varsa Peribacaları'nın olduğu bölgede, bunların hepsini yıkacaksınız. Seçimden sonra da ben oradayım" diye konuşmuştu.  

Coşkun Sağlamdin

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.