İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Karabulut cinayetinde 4 tahliye

Karabulut cinayetinde 4 tahliye
Karabulut cinayetinde 4 tahliye

Mehmet Nida Garipoğlu, Ahmet Batur, Mehmet Karakayalı ve Habip Kurt'un tahliyesine karar verildi.

Münevver Karabulut cinayeti davasında tutuklu yargılanan Mehmet Nida Garipoğlu, Ahmet Batur, Mehmet Karakayalı ve Habip Kurt'un tahliyesine karar verildi. Acılı baba Süreyya Karabulut, tahliye kararlarını eleştirerek, "Herkes Türk adaletini gördü" dedi.

 


Cinayet davasının bugün görülen duruşmasında mahkeme heyeti, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun babası Nida Garipoğlu ile diğer tutuklu sanıklar Ahmet Batur, Mehmet Karakayalı ve Habip Kurt'un tahliyesine karar verdi. 4 kişinin tahliyesiyle birlikte duruşmanın tek tutuklu sanığı olarak Cem Garipoğlu kaldı. Duruşma, 16 Temmuz 2010 tarihine ertelendi.
Tutuksuz sanıklar Makbule Tülay Garipoğlu ve amca Hayyam Garipoğlu, camları siyah bir araçla adliyeden ayrıldı.

 


Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ve annesi Nagehan Karabulut da avukatlarıyla birlikte adliyeden çıkış yaptı. Mahkemenin verdiği tahliye kararlarını eleştiren Süreyya Karabulut, "Söyleyecek bir şeyim yok. Çok üzgünüm. Herkes, yüce adaletin nasıl tecelli ettiğini gördü. Tahliyeler var ama ilahi adaleti kimse unutmasın. İlahi adalet de var. Ben adalet karşısında içi yanan bir babayım. Ben yandım, başkaları yanmasın. Herkes Türk adaletini gördü" dedi.

 


ERHAN YILMAZ-İSTANBUL

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.