İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Karagümrük halkının 'uyuşturucu' isyanı

Karagümrük halkının 'uyuşturucu' isyanı
Karagümrük halkının 'uyuşturucu' isyanı

Karagümrük halkı Fatih Belediyesi tarafından mahallelerinde gerçekleştirilen 'Halk Meclisi'nde sorunlarını dile getirdi.

Uyuşturucu yüzünden mahallelerinden korkarak geçtiklerini söyleyen vatandaşlara Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de destek vererek, ilçenin en önemli sorununun asayiş olduğunu belirtti.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediye binasında düzenlenen ‘Halk Günleri'ni sokağa taşıdı. Fatih Karagümrük Parkı'nda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda Başkan Demir, İstanbul Milletvekili Ahmet Haldun Ertürk ile belediye başkan yardımcıları, Karagümrük halkının sorularını cevapladı. Toplantıda, Suriyelilerin İstanbul'da yoğunlaşmasından, çevre sorununa, özel isteklere kadar pek çok sorunlar ele alındı.

“BULUŞMALAR DEVAM EDECEK”
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de ikincisini düzenledikleri kahvaltılı halk meclisine yoğun katılımlarından dolayı Karagümrüklülere teşekkür ederek, bir ecdat yadigarı Fatih'e hizmet etmenin onuru ve gururu ile gecelerini gündüzlerine katarak, milletle birlikte milletin istekleri doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını ifade etti. Başkan Demir, parkın, mahalleli için güzel bir nefes alma, dinlenme noktası haline geldiğini söyledi.
İlk kez 2006 yılında sokak iftarlarını başlatan belediye olduklarını hatırlatan Demir, “Bir ilke daha imza atıyor ve mahallelerde kahvaltılı halk meclisinin ilkini gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da bu buluşmalar devam edecek” dedi.

Bazı vatandaşlar mahallelerinde uyuşturucu ve güvenlik sorunu problemi yaşadığını söyledi. Bir vatandaş, “Uyuşturucu yüzünden rahat hareket edemiyoruz. O kapalı kapıların olmasından mahallemizden geçemiyoruz. Arabayla bile geçemiyoruz” diye konuştu.Bir mahalle muhtarı da birçok polisin suçluları bildiği halde suçlulardan korktukları için yakalayamadıklarını iddia etti.Bunun üzerine Başkan Mustafa Demir, “Burada en büyük problem asayiş problemi. Burada kime dokunursanız bir acısı var emniyetle ilgili. Her akşam vukuat var, her akşam problem var. Bunu halletmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.Birbirinden farklı sorunların konuşulduğu toplantının ardından yaşlı bir kişi ilahi okudu. 

ŞENGÜL KARAKIŞ
İSTANBUL

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.