İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Karganın yaptığına bak

Karganın yaptığına bak
Karganın yaptığına bak

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde 7 hektarlık kızıl çamın kül olmasına, yüksek gerilim hattına kapılarak yanan bir karganın sebep olduğu bildirildi.

Bursa'nın Orhaneli ilçesine  3 kilometre mesafedeki Kireçocakları Mevkisi'nde orman yangını çıktı. Alevler rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek ilçe merkezine doğru ilerledi. İlçe orman ekipleri, bölgedeki vatandaşlar ile belediye kısa sürede seferber oldu. Bölgeye sevk edilen 4 helikopter, yakındaki kaynaklardan aldığı suyla çok sayıda sorti yaparak alevlere müdahale etti. Orhaneli Belediyesi'nin hoparlörden yaptığı anonslarla yüzlerce insan yangın bölgesine geldi. Bursa, çevre ilçeler ve Kütahya'dan gelen ekipler, rüzgarın da dinmesiyle yangını saat 15.00 sıralarında kısmen kontrol altına aldı.

 


İHA muhabirine açıklama yapan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, yangının yüksek gerilime kapılan bir karganın yanmasıyla çıktığını belirterek, "Kısa sürede seferber olundu. Yangın kısmen kontrol altına alındı. Rüzgarın dinmesi işimizi kolaylaştırdı. Çok şükür, herhangi bir sıkıntı yok. Vatandaşlarımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

BÜLENT DEĞİRMEN, İHA-BURSA