İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Kayıp Türk'ü bulana 2 bin avro ödül

Kayıp Türk'ü bulana 2 bin avro ödül
Kayıp Türk'ü bulana 2 bin avro ödül

Avusturya'nın Salzburg şehrinde işçi olarak çalışan Vehbi Özdemir adlı Türk vatandaşı, 68 gündür kayıp olan oğlu Çağdaş'a (15) ulaşmaya çalıyor.

26 Şubat 2009 tarihinden beri kayıp olan evladını Avrupa'da şehir şehir dolaşarak arayan Özdemir, oğlundan hiçbir haber alamadığı için derin bir üzüntü yaşıyor. Dertli baba, Çağdaş'ın yaklaşık 1.5 seneden beri tanıdığı Bosnalı bir arkadaşıyla şarkıcı olmak hayali ile evden ayrılmak istediğini, diğer arkadaşlarından, oğlunun Almanya'nın Ulm ya da Münih şehrinde olabileceğini duyduğunu söyledi.

Ailece zor durumda kaldıklarını belirten Özdemir, eşinin psikolojik olarak çöküntü yaşadığını kaydetti. Çağdaş'ın annesinin psikolojik tedaviyle ayakta durabildiğini ifade eden Özdemir, "Çağdaş'ı bulana ya da yerini gösterene 2 bin avro mükafat vereceğiz" diyerek, vatandaşlardan yardım istedi.

Evladının evden kaçmasına anlam veremeyen baba Özdemir, "Tanımadığım kişilerin, bu çocukları sakladığını düşünüyorum, Neden bırakmıyorlar? Neden bizden saklıyorlar, anlamıyorum. Çocuğumun hayatından endişe ediyorum.

Aklıma her şey geliyor. Onu tüm Almanya'da arayacağım. 'Bana baba yaşıyorum' dese yeter" dedi. Özdemir, oğlunu görenlerin (+41)06765818376 veya 06764769724 numaralı telefondan kendisine bilgi vermelerini istedi.

SERKAN ÖNDER-INGOLSTADT

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.