İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kaymakama linç girişimi

Kaymakama linç girişimi
Kaymakama linç girişimi

Şırnak'ın Uludere ilçesi Irak sınırı kesiminde ölen 35 kişi için Gülyazı köyünde kurulan taziye çadırını ziyaret eden Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, bir grubun saldırısı sonucu yaralandı.

Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, taziye ziyareti için geldiği Gülyazı köyünde kurulan taziye çadırını ziyareti sırasında bir grubun saldırısına uğradı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'den önce köye gelen Kaymakam Yavuz, çadır girişinde bir grup vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. Bazı vatandaşlar etrafını sararak Kaymakam Yavuz'u korumaya çalışırken, bazı vatandaşlar ise tekme, tokat ve taşlarla saldırdı. Saldırıda yaralanan Kaymakam Yavuz, ambulansla Uludere İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

BAKANLARDAN KAYMAKAMA ZİYARET

Şırnak'ın Uludere ilçesi Irak sınırı kesiminde ölen 35 kişi için Gülyazı köyünde kurulan taziye çadırını ziyaret sırasında bir grubun saldırısına uğrayan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'un durumunun iyi olduğu bildirildi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, helikopterle Şırnak Askeri Hastanesi'ne kaldırılan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'u hastanede ziyaret etti. Kaymakamın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ŞIRNAK VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Şırnak Valiliği, Uludere Kaymakamı'na yapılan saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, saldırı üzüntüyle karşılanarak lanetlenerek, "Uludere ilçesinde yaşayan vatandaşlarımız ile Gülyazı, Ortasu ve Ortabağ köylerindeki taziye sahiplerinin, Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a yönelik sevgisini ve teveccühünü hazmetmeyen, karanlık odaklardan talimat alan aynı zamanda yaptıkları çirkin davranışın farkında bile olmayan bir mütecaviz grup tarafından ilçe kaymakamımıza yönelik gerçekleştirilen hayasız saldırı, başta tüm taziye sahipleri ve o ilçede yaşayan vatandaşlarımız tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanıp lanetlenmiştir" denildi.

Meydana gelen bu müessif saldırı olayının faillerinin tespitine yönelik çalışmaların son aşamaya geldiği belirtilen açıklamada, "Ayrıca bu şahısları yönlendiren karanlık odakların deşifre edilerek adalete teslim edilmesine yönelik çalışmalar devletin istihbarat ve güvenlik birimlerinin koordineli ve kararlı çalışmalarıyla sürdürülmekte olup sonuçları en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır" denildi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.