İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Kılıçdaroğlu HDP'den umduğunu bulamadı

Kılıçdaroğlu HDP'den umduğunu bulamadı
Kılıçdaroğlu HDP'den umduğunu bulamadı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili BDP ve HDP Eş Genel Başkanlarını ziyaret etti.

BDP ve HDP Eş Genel Başkanları, seçimlerde kendi adaylarını çıkartacaklarını söyledi.

“Nasıl bir cumhurbaşkanı istiyorsunuz?” sorusuna yanıt arayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, siyasi partiler trafiğinde HDP Eş Genel Başkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü ve BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın TBMM’de ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu; ziyaret sonrasında HDP Eş Genel Başkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü ile birlikte gazetecilerin sorularına cevap verdi. Ziyaretle ilgili bilgi veren Ertuğrul Kürkçü, “Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda kendimizin adayı ile yarışacağımızı, ancak CHP’nin de bizim zihniyetimize yakın bir aday, bizimle aynı değerleri paylaşan bir aday göstermesi halinde ikinci turda seçeneksiz olmayabileceğimizi konuştuk. Şimdiden kimsenin ikinci tura kalacağı ya da kalmayacağı garanti değil” diye konuştu.

Ziyarette ne konuştuklarını anlatan Kılıçdaroğlu, “Sayın Başkanlar ile güzel bir görüşme yaptık. cumhurbaşkanlığı süreci ile ilgili olarak düşüncelerimizi birbirimize aktardık. HDP kendi adayını göstereceğini ifade etti. Biz çok daha geniş bir toplumsal uzlaşma ile bir aday çıkartabilir miyiz diye bir düşüncemiz vardı. Sonuçta Türkiye’nin demokratikleşmesi, demokrasinin gelişmesi, kadın erkek eşitliği, yaşanan sorunlara daha duyarlı olan bir Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi konu unda bizde üzerimize düşeni yapacağız. Çünkü demokrasi, özgürlükleri, kadın erkek eşitliğini istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak kişinin konuşması, tavrı, letafeti, zarafeti, topluma örnek olması bizim de aradığımız temel unsurlardan birisidir” şeklinde konuştu.

DERYA YETİM