İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

"Madde bağımlılığı her yaş grubunu etkiliyor"

"Madde bağımlılığı her yaş grubunu etkiliyor"

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu, Yeşilay’ın desteği ile düzenlediği "Uyuşturucu ile Mücadele ve Korunma Yolları" konulu konferansta, bağımlılıkla mücadelenin sadece tek bir kurumun görevi olmadığı, toplumsal yapının tüm paydaşlarının izleyeceği ortak bir çalışmayla ancak gerçekleşebileceği belirtildi. Konferansta konuşan Eğitim Formatörü Uzman Psikolog Berkay Köfteci,"Madde bağımlılığı her yaş grubunu etkiliyor" dedi.

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu, Yeşilay'ın desteği ile düzenlediği "Uyuşturucu ile Mücadele ve Korunma Yolları" konulu konferansta, bağımlılıkla mücadelenin sadece tek bir kurumun görevi olmadığı, toplumsal yapının tüm paydaşlarının izleyeceği ortak bir çalışmayla ancak gerçekleşebileceği belirtildi.


İzmir Kavram Meslek Yüksekokulunda, Yönetim ve Organizasyon dersi kapsamında düzenlenen konferansa konuşmacı olarak İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) Eğitim Formatörü Uzman Psikolog Berkay Köfteci davet edildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa, İnsan Kaynakları Yönetimi Programı Öğretim Görevlisi Gizem Şahin, İş Sağlığı ve Güvenliği programı Öğretim Görevlisi Merve Karaoğlu ve Spor Yönetimi Programı Öğretim Görevlisi Dilek Amcaoğlu katıldı.


Eğitim Formatörü Uzman Psikolog Berkay Köfteci, son zamanlarda kamuoyunda geniş yankı bulan ve her türlü mücadeleye rağmen kullanılma oranları giderek artan, madde bağımlılığının her yaş grubunu etkilediğini ifade etti. Köfteci; "Bağımlılıkla mücadele etmek sadece tek bir kurumun görevi değil, toplumsal yapının tüm paydaşlarının izleyeceği ortak bir çalışmayla ancak gerçekleşebilir." dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.