İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

MASKİ ekipleri 67 personelle arızalara anında müdahale ediyor

MASKİ ekipleri 67 personelle arızalara anında müdahale ediyor
MASKİ ekipleri 67 personelle arızalara anında müdahale ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yaşanan arızalara 67 personelle anında müdahale ediyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü, ekipleri içme suyu sondajı motopompları, elektrik pompaları, kablolarda yaşanan arızalar, trafolar ve vatandaşlara hizmet götüren araçlarda yaşanan arızaları giderek 7 gün 24 saat görevlerini yerine getiriyor. Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Gürhan Koçi, merkezde 38, ilçelerde 29 olmak üzere toplam 67 personelle arızalara müdahalede bulunduklarını belirtti. Koçi, “Vatandaşlarımızın su sorunu yaşamaması adına çalışmadığımız gün yok. Ekiplerimiz, 24 saat hazır halde bulunuyor. Hiçbir yerde 24 saati geçen su kesintisi yaşanmasına izin vermedik. Manisalılara hizmet götüren araçların bakım-onarımlarını da biz gerçekleştiriyoruz ki bu sayede araçlarımız sürekli aktif halde bulunuyor. Ramazan Ayı içinde vatandaşlarımızın susuz kalmaması için arızalara hızlı bir şekilde çözüm getirdik. Düzenli kontroller yaptık. Şimdi de aynı çalışmalarımız Ramazan Bayramı için gerçekleştiriyoruz. Daire olarak, son 1 yılda 500 noktada yaşanan arızalara müdahalede bulunduk. Manisalıların mağduriyet yaşamaması için çalıştık” dedi.

"Hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu anda yanlarındayız"
Manisalılara kaliteli ve düzenli hizmet vermek için çalıştıklarını ifade eden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, idare olarak gece-gündüz demeden hizmet verdiklerini belirtti. Nohutçu, “İlimizde hiçbir vatandaşın su problemi yaşamaması için İçme Suyu Daire Başkanlığımız su sondajları ve depoları hizmete alıyor. Hizmete alınan bu depolardan evlerimize su ulaştırılması da Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Daire'mizce gerçekleştiriliyor. İl genelinde hangi noktada bir arıza yaşanıyorsa ekiplerimiz derhal o noktaya yönlendiriliyor ve çalışmalarını hızlı bir şeklide gerçekleştiriyor. Tabi ki ekiplerimiz sadece bir arıza yaşandığında su depolarına gitmiyor. Rutin olarak da kontroller yapıyoruz. Bu sayede birçok yerde önceden müdahale bulunarak hemşehrilerimize hissettirmeden çözüm üretiyoruz. Hemşehrilerimiz ihtiyaç duyduğu anda yanlarında oluyoruz" diye konuştu.